joombig banner rotation images

Menu

Wyścig o Wielka Nagrodę Bełchatowa odbył się po raz 42 Po raz 42 kolarze z całej Polski walczyli „O Wielką Nagrodę Bełchatowa”. Na starcie stanęło blisko dziewięćdziesięciu licencjonowanych zawodników z dwudziestu klubów. Młodsi zawodnicy rywalizowali natomiast w Memoriale Kazimierza Jasińskiego. Także najmłodsi kolarze mieli swój mały wyścig. Imprezę tradycyjnie wsparła prezydent Mariola Czechowska. 
 
O triumf w tegorocznej „Wielkiej Nagrodzie Bełchatowa” kolarze walczyli na dwóch dystansach: 130 i 94 km. Do rywalizacji w pierwszej kategorii zgłosiło się czterdziestu sportowców, wyścig ukończyło jednak tylko dwudziestu dziewięciu. Wśród nich wychowanek  LSKK Bełchatów Artur Detko (Domin Sport), który zajął 6 miejsce – warto zaznaczyć, że linię mety przekroczył zaledwie 13 sekund za zwycięzcą. Na najwyższym stopniu podium stanął  Adam Stachowiak (VOSTER UNIWHEELS TEAM), na drugim miejscu uplasował się Tobiasz Pawlak (Domin Sport), na trzecim zaś Mateusz Komara (VOSTER UNIWHEELS TEAM). Wyścig był bardzo szybki, średnia prędkość kolarzy wyniosła 46,40 km/h.
 

WYNIKI kat. Elita/Orlik

 
Na dystansie 94 kilometrów zmierzyło się czterdziestu czterech juniorów. Walka o sukces w 4. Memoriale Kazimierza Jasińskiego rozegrała się na finiszu, gdzie rywalizację sprinterską wygrał Kacper Walkowiak (UKS COPERNICUS – SMS TORUŃ) przed Łukaszem Michalskim (UKS MOTO AGBUD STELWELD JELCZ LASKOWICE) i Damianem Bieńkiem (UKS MOTO AGBUD STELWELD JELCZ LASKOWICE).

 

WYNIKI kat. Junior

 
W trakcie zawodów odbyły się także wyścigi najmłodszych. Dzieci i młodzież ścigały się na kilku krótkich dystansach dookoła Hali Energia. W tej rywalizacji nie było przegranych - każdy uczestnik otrzymał nagrodę.
 
AP/MCS
 
 
 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019