joombig banner rotation images

Menu

W Bełchatowie powstanie strefa kibica na MundialTo już pewne! W Bełchatowie powstanie strefa kibica. Miejskie Centrum Sportu podpisało umowę z TVP na transmisję wszystkich meczów biało-czerwonych i finału. Pierwsze wspólne kibicowanie na placu Narutowicza już 19 czerwca, wtedy to podopieczni Adama Nawałki zmierzą się z Senegalem.

Skra zakończyła sezon 2017/2018 z mistrzowskim tytułemZawodnicy PGE Skry Bełchatów oficjalnie zakończyli siatkarski sezon 2017/2018. Po czterech latach przerwy bełchatowianie sięgnęli po złoto, po emocjonującym dwumeczu z  obrońcami tytułu, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Podczas uroczystej gali w hali Energia nie brakowało podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do zdobycia kolejnego Mistrzostwa Polski.

Rusza tegoroczna edycja Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnymPierwszy weekend maja będzie zarazem pierwszym, dwudniowym turniejem otwarcia cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa”. Tegoroczne zawody obejmą cztery turnieje główne i turniej Masters Grand Prix. To nie wszystkie sportowe propozycje na początek maja. W sobotę, 12 maja, na boisku treningowym zostanie rozegrany turniej piłki nożnej, opłaty startowych zostaną przekazane Społecznemu Komitetowi Budowy Posągu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W sobotę, 28 kwietnia, już po raz drugi odbędzie się w Bełchatowie bieg nocny. Tym razem start i meta zlokalizowane będą w samym centrum miasta – na placu Narutowicza, co z kolei będzie się wiązał z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Niedogodności kierowcy mogą spodziewać się między godz. 20.30 a 23.00. Kilka ulic będzie całkowicie wyłączonych z ruchu, natomiast na kilkunastu będą obowiązywały ograniczenia.

Rowerowy plac zabaw powstanie przy ulicy Turkusowej na osiedlu Binków. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą. Być może z nowoczesnych torów do jazdy rowerem mieszkańcy będą mogli korzystać już we wrześniu. Bełchatowski pumptrack będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.

Przed biegiem nocnym odbędzie się trening "Zmień bojler na kaloryfer"Drugi bełchatowski bieg nocny coraz bliżej. Już 28 kwietnia biegacze będą mieć do pokonania 10 km, start i meta będą w samym centrum miasta, czyli na placu Narutowicza. Przed startem rozgrzeją się podczas treningu „Zmień bojler na kaloryfer”. Bieg nocny to jeden z dwóch atestowanych przez PZLA biegów w mieście, tuż obok Piętnastki”. Oba wyścigi to także dwa ostatnie etapy bełchatowskiej triady biegowej.

Rusza runda wiosenna bełchatowskich Czwartków LekkoatelatycznychCzwartki Lekkoatletyczne na stałe wpisały się w sportowy kalendarz Bełchatowa. Przez kilka najbliższych tygodni, od 26 kwietnia, uczniowie podstawówek spotykać się będą na cyklicznych zawodach. Zdaniem organizatorów, czyli Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, to doskonały pomysł na aktywne spędzenie czasu i sportową rywalizację.

Uczniowie podstawówek korzystają z dodatkowych zajęć na basenie240 uczniów z miejskich podstawówek skorzysta z 20 godzin bezpłatnych zajęć na basenie. Pod okiem instruktorów dzieci uczą się wszystkiego, co potrzebne by zacząć pływać. Na dodatkowe, pozalekcyjne warsztaty miasto otrzymało ponad 53 tys. zł dotacji z ministerialnego programu „Umiem pływać”. Maluchy mają już za sobą kilka lekcji.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018