Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

30 października 2014 roku, podczas sesji Rady Miasta, bełchatowscy rajcy wyrazili zgodę na nadanie tytułu Honorowych Obywateli Miasta Bełchatowa członkom mistrzowskiej drużyny Polski w Piłce Siatkowej z 2014 roku.

Zgodnie z uchwałą tytuł Honorowego Obywatela trafił na ręce trenera reprezentacji i byłego zawodnika PGE Skry Bełchatów Stephana Antigi oraz siatkarzy: Krzysztofa Ignaczaka, Karola Kłosa, Mateusza Miki, Marcina Możdżonka, Michała Winiarskiego, Mariusza Wlazłego, Andrzeja Wrony, Pawła Zagumnego, a także Pawła Zatorskiego.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy: „21 września 2014 roku to data, która niewątpliwie przejdzie do historii polskiego sportu. Tego dnia polscy siatkarze – pokonując w meczu finałowym reprezentację Brazylii – zdobyli Mistrzostwo Świata. Na osiągnięcie tego sukcesu polscy kibice czekali 40 lat. Jednak jest to także szczególne wydarzenie dla Bełchatowa i jego mieszkańców. Członkowie zespołu, który sięgnął po złoto to w większości zawodnicy, którzy zasilali szeregi PGE Skry Bełchatów – na co dzień związani z Bełchatowem i utożsamiani z naszym miastem. W obliczu tak znaczącego wydarzenia, nie można nie docenić wysiłku zawodników, pominąć trudu trenerów i nie cieszyć się z tak wspaniałych dokonać. Dzisiaj na naszych oczach dokonuje się historia, której i Bełchatów jest częścią. Jako mieszkańcy tego miasta jesteśmy wdzięczni i szczęśliwi zarazem. Jeśli – jako społeczność Bełchatowa – możemy w jakiś sposób dać dowód naszego uznania to tylko w jeden – nadać członkom Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej z 2014 roku tytuł Honorowego Obywatela Miasta Bełchatowa.”

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl