Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Jan Paweł II Patron Miasta BełchatowaDecyzją Stolicy Apostolskiej z 2 października 2012 r. błogosławiony Jan Paweł II został Patronem Miasta Bełchatowa. Uroczystości związane z nadaniem Bełchatowowi patronatu odbyły się 21. października 2012 r.

 

W obchodach wzięli udział dostojnicy Kościoła Katolickiego z Arcybiskupem Metropolitą Łódzkim ks. Markiem Jędraszewskim i Dziekanem Dekanatu Bełchatowskiego ks. Prałatem Januszem Krakowiakiem, posłowie i senatorowie, samorządowcy Miasta Bełchatowa i Powiatu Bełchatowskiego, goście z partnerskiego miasta Csongrad, przedstawiciele środowisk kulturalno-oświatowych, sportowych i biznesu oraz ponad dwa tysiące mieszkańców.

 

Mieszkańcy o ustanowieniu bł. Jana Pawła II Patronem Miasta Bełchatowa wypowiadali się bardzo pozytywnie. - To najpiękniejsze, co mogło nas spotkać – mówiła ze wzruszeniem bełchatowianka. - Bardzo dobrze się stało, że mamy tak wspaniałego patrona i orędownika. Jesteśmy z tego dumni – dodała inna mieszkanka.

 

Leszek Szczepaniak, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Bełchatowie: Wystąpiliśmy z inicjatywą ustanowienia błogosławionego Jana Pawła II Patronem Miasta Bełchatowa, ponieważ uważamy, że dobre przykłady należy eksponować, a przykład Papieża Polaka szczególnie. Jak widać, inicjatywa spotkała się z aprobatą mieszkańców, władz samorządowych i samej Stolicy Apostolskiej. Cieszymy się wszyscy, że znajdujemy się w gronie miast wyróżnionych, które posiadają bł. Jana Pawła II za patrona. Jestem przekonany, że teraz dołożymy wszelkich starań, żeby podołać wyzwaniu i odpowiedzialności, jakie na nas spoczywają”.

Dekret papieski - Bełchatów
 

Dekret papieski - Bełchatów

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl