Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Osoby, które chciałby ubiegać się o stypendium sportowe, powinny złożyć wypełniony wniosek w terminie do 15 października każdego roku. Wnioski dotyczące nagród mogą być złożone w dowolnym terminie. 

 

Każdego roku prezydent Miasta Bełchatowa przyznaje nagrody pieniężne i wyróżnienia dla trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej (regulamin poniżej). Trenerzy oraz inne osoby wyróżniające się osiągnięciami w działalności sportowej mogą składać wnioski w dowolnym terminie. Jednak najlepiej wspomniane dokumenty złożyć do końca października. Zazwyczaj nagrody wręczane są podczas inaguracji roku sportowego, który przypada koniec roku. 

 

Wnioski, które można popbrać z załącznika poniżej, trzeba złożyć w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu (budynek przy ul. Kościuszki 15).

 

 Miasto po raz kolejny nagrodziło młodych, uzdolnionych bełchatowian. Stypendia i specjalne certyfikaty otrzymało 25 sportowców oraz 27 artystów. Dla nich to nie tylko wyróżnienie, ale też szansa na podnoszenie kwalifikacji i realizację kolejnych planów. Na wsparcie utalentowanej młodzieży w 2020 roku magistrat przeznaczy w sumie 127 tys. zł.

Certyfikaty stypendyści odebrali 27 lutego przez sessją Rady MiejskiejMiasto nagrodziło młodych, uzdolnionych bełchatowian. Stypendia powędrowały do 23 sportowców oraz 26 artystów, trafi do nich w sumie ponad 111 tys. zł. Dzięki wsparciu miasta młodzież będzie mogła rozwijać swoje pasje, szlifować umiejętności czy realizować kolejne projekty.

 

- Jesteśmy dumni, że mamy tak wielu utalentowanych bełchatowian. Ci młodzi ludzie pokazują, że oprócz codziennych obowiązków można robić coś znacznie więcej. Każdy ze stypendystów ciężko zapracował na swój sukces, za co serdecznie im dziękujemy. Gratulujemy konsekwencji w osiąganiu postawionych celów, a wiem że jest to bardzo trudne  – powiedział Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.  

Artyści i sportowcy, łącznie dwudziestu dziewięciu uzdolnionych bełchatowian, otrzymało stypendia. W sumie powędruje do nich ponad 76 tys. zł. Dzięki wsparciu ze strony miasta młodzież będzie mogła rozwijać swoje pasje, szlifować umiejętności czy realizować kolejne projekty.

 

Wśród sportowców dominują lekkoatleci: Julia Grzelewska, Szymon Woźniak, Adam Patrzyk, Filip Chrosta, Kacper Wośko, Aleksandra Dawidziak. Ale nie brakuje też tych, którzy wyróżniają się w tenisie ziemnym: Krzysztof Brezyna, kickboxingu: Alina Stasiak, piłce nożnej: Aleksander Szmigielski oraz taekwon-do: Zuzanna Maciejewska, Joanna Osowska, Amelia Dylewska, trójboju siłowym: Ida Lis i zapasach: Filip Kazimierczak. W sumie do stypendystów sportowych powędruje 56 tys. zł. Przez najbliższe 12 miesięcy każdy z nich będzie otrzymywał, w zależności od osiągniętych sukcesów, od 300 do 500 zł.

miasto belchatow 3761Osiemnastu artystów i czterdziestu sportowców zastało nagrodzonych stypendium Prezydenta Miasta Bełchatowa. Wśród stypendystów- artystów znaleźli się między innymi muzycy, plastycy i tancerze, którzy poprzez działalność w różnych obszarach twórczości przyczyniają się do upowszechniania i wzbogacania szeroko rozumianej kultury.

 

Stypendia sportowe Miasta Bełchatowa na 2017 rok przyznano czterdziestu osobom, które czynnie uprawiają sport, reprezentują jeden z bełchatowskich klubów sportowych i mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia w tej dziedzinie.

stypendyciPrezydent Mariola Czechowska nagrodziła stypendiami utalentowanych bełchatowskich sportowców. Na ten cel z budżetu miasta zostało przeznaczonych 40 tys. zł. Stypendia sportowe Miasta Bełchatowa na 2016 rok przyznane zostały 23 osobom, które czynnie uprawiają sport, reprezentują jeden z bełchatowskich klubów sportowych i mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia w tej dziedzinie.

 

Wśród nich są lekkoatleci: Barbara Berłowska, Adam Patrzyk, Filip Chrosta oraz Igor Kalita. Wyróżnieni zostali także kolarze: Łukasz Kacperski, Erwin Misztela, Kacper Krawczyk, Dawid Pauliński, Karolina Stępień, Łukasz Nowicki, Paulina Stanisz, Wiktor Kaczmarek i taekwondziści: Krystian Gortat i Marta Mysur. Stypendia otrzymają również: Kacper Szafrański i Sebastian Majchrzak (piłka nożna); Mateusz Osowski, Daniel Stępień i Piotr Zerka (zapasy); Magda Stasiak (piłka siatkowa); Nikola Niepsuj i Marta Dudek (tenis ziemny); Wojciech Kaźmierczak (brydż sportowy).

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl