Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

 Miasto po raz kolejny nagrodziło młodych, uzdolnionych bełchatowian. Stypendia i specjalne certyfikaty otrzymało 25 sportowców oraz 27 artystów. Dla nich to nie tylko wyróżnienie, ale też szansa na podnoszenie kwalifikacji i realizację kolejnych planów. Na wsparcie utalentowanej młodzieży w 2020 roku magistrat przeznaczy w sumie 127 tys. zł.

 


Nieco inaczej, bo od wręczenia stypendialnych certyfikatów, rozpoczęła się lutowa sesja Rady Miejskiej. To specjalne wyróżnienie trafiło do 25 sportowców oraz 27 artystów. Dzięki temu młodzież będzie mogła realizować swoje pasje i przekuwać je w kolejne ważne projekty. Wśród stypendystów są tacy, którzy nagrodę z rąk prezydent miasta Marioli Czechowskiej odebrali po raz kolejny. Jest to dowód na to, że miejskie wsparcie naprawdę przyczynia się do rozwoju naszych stypendystów, którzy z roku na rok odnoszą coraz większe sukcesy.

 

- Jesteśmy dumni, że mamy tak wielu zdolnych i ambitnych bełchatowian. Ci młodzi ludzie zdobywają medale, trofea i tytuły mistrzowskie albo też podbiją różnorodne sceny artystyczne. To najlepsza i najpiękniejsza promocja naszego miasta. O naszych stypendystach słychać o nich nie tylko w regionie, nie tylko w kraju, ale też poza jego granicami, i za to im dzisiaj właśnie dziękujemy. Za takimi osiągnięciami stoją wytrwała praca, godziny spędzone na treningach i warsztatach, a do tego codzienna nauka, lekcje, szkoła i inne obowiązki. Wszystko to pociąga za sobą ogrom poświęcenia i wyrzeczeń. Z serca gratuluję zarówno talentu, jak i godnej podziwu konsekwencji w dążeniu do celu – powiedziała prezydent miasta Mariola Czechowska. Jak podkreśliła prezydent Czechowska, podziękowania należą się również rodzicom, trenerom i nauczycielom, którzy każdego dnia wspierają, kształcą, przekazują młodym ludziom właściwe wartości.

 

Najwięcej stypendiów artystycznych trafiło do muzyków, zarówno instrumentalistów, jak i wokalistów. Wśród tych pierwszych byli: saksofonista Tomasz Orłowski, członek Miejskiej Orkiestry Dętej Krystian Kępa, wokalistka i klarnecistka Emilia Sikorska. Z kolei na liście docenionych wokalistek znalazły się dziewczyny z zespołów A’Vista oraz Mała A’’Vista - Gabriela Zatorska, Natalia Łukasińska, Karolina Stępień, Zuzanna Grzejszczak, Aleksandra Wyczachowska, Natalia Stankiewicz, Michalina Wojdala, Pola Gągała, Zuzanna Kiereś. W gronie osób śpiewających znaleźli się również: Władysław Gągała, Zuzanna Rychlik, Oliwia Tomecka, Weronika Kępa oraz Amelia Biniecka. W Bełchatowie dużym zainteresowaniem cieszy się także taniec, zarówno towarzyski, jak i współczesny. Na tym polu działają i sukcesy odnoszą: Andrzej Jendrusiak, Mateusz Walas, Krzysztof Owczarek oraz Weronika Ambrozik i Małgorzata Daroch. Nie ma wątpliwości, że wszyscy wymienieni tancerze zasługują na stypendialny certyfikat. Podobnie zresztą jak fotograficy i graficy - Jakub Stępień, Blanka Gorgoń, Olgierd Gorgoń, a także malarki - Anna Maria Macugowska czy Aldona Kowalska.

 

Gratyfikacje dla młodych artystów wypłacane są jednorazowo, a ich wysokość uzależniona jest od rodzaju wskazanego przez stypendystę projektu. Mowa tu o kwotach od 600 zł do 2 tys. zł.


Wśród nagrodzonych w tym roku sportowców są lekkoatleci – Mateusz Górny, który dał się poznać jako jeden z najszybszych w Polsce młodych sprinterów, oraz Oskar Łucki, Adam Patrzyk, Filip Chrosta, Szymon Woźniak i Jakub Bracki. Doceniono także siatkarzy - Weronikę Centkę, Aleksandra Czerwińskiego. Czworo stypendystów spełnia się w trójboju siłowym: Ida i Aniela Lis, Daniel Wasilewski oraz Sebastian Kwiatkowski, trzech realizuje się w hokeju na lodzie: Armen Khoperia, Paweł Pluciński i Tobiasz Kuźnicki, a dwie zawodniczki – Karolina Skurnica i Julia Dyderska – w curlingu. Nagrody odebrali również zapaśnicy – Filip Kazimierczak i Klaudiusz Matyja, zawodniczki teakwon-do Amelia Dylewska, Magdalena Kulbat. Za osiągnięcia we wspinaczce sportowej wyróżniony został z kolei Piotr Niźnik, w pływaniu – Przemysław Gawrysiak, w tenisie ziemnym na wózkach – Krzysztof Brezyna, a w kolarstwie – Karolina Stępień.

Przez najbliższy rok wszyscy oni - w zależności od osiągniętych sukcesów - otrzymywać będą od 300 do 500 zł na miesiąc.


Bełchatowscy stypendyści nie kryją zadowolenia. A na co przeznaczą swoje nagrody? Muzycy wspominali o zakupie instrumentów i akcesoriów muzycznych, tancerze – o zapotrzebowaniu na kostiumy i stroje treningowe, plastycy – o doposażeniu swoich artystycznych pracowni, a sportowcy – o nowym sprzęcie. Jak sami podkreślają, stawiają przede wszystkim na szlifowanie talentu podczas różnego rodzaju treningów, warsztatów, obozów szkoleniowych, a także na organizację wystaw, wyjazdów plenerowych, słowem na spełnienie sportowych i artystycznych marzeń. A lista tych ostatnich jest naprawdę długa. - Jedno jest pewne – nasi stypendyści jeszcze nie raz zaskoczą mieszkańców, zachwycą swoimi pomysłami i projektami, które dzięki wsparciu miasta będą teraz realizować – podsumowała prezydent Mariola Czechowska.

 

– To dla mnie duże wyróżnienie, ale też pomoc finansowa. Miejskie stypendium odbieram, podobnie jak moje koleżanki z zespołu, już po raz drugi. Ubiegły rok był dla nas bardzo aktywny. Dużo wyjeżdżałyśmy na różne festiwale, zdobywałyśmy nagrody i wyróżnienia, m.in. pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie w Łodzi. Nagrałyśmy tez kilka podkładów. Mogę obiecać, że teraz będę ćwiczyć i pracować jeszcze więcej, bo swoją przyszłość wiążę z muzyką. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej – powiedziała Natalia Stankiewicz, wokalistka A’Visty.

 

Miejskie stypendium po raz pierwszy odebrał w tym roku niezwykle utalentowany bełchatowski tancerz towarzyski Krzysztof Owczarek. – Bardzo się cieszę, że moje dotychczasowe starania zostały zauważone i docenione przez miasto. To motywuje mnie jeszcze bardziej. Chciałbym osiągać coraz lepsze wyniki, a stypendium na pewno mi to ułatwi. W niedalekiej przyszłości planuję obóz taneczny, myślę też o nowym stroju – powiedział po rozdaniu nagród Krzysztof.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KZB

 

>>> Fotorelacja z wręczenia miejskich stypendiów

 

 

 

Miejskie stypendia trafiły do 52 młodych, uzdolnionych bełchatowianMiejskie stypendia trafiły do 52 młodych, uzdolnionych bełchatowian

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl