Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 swiatla staszica wwwBy ułatwić kierowcom skręt w lewo ze Staszica w Budryka w grudniu miasto zamontowało na tym skrzyżowaniu dodatkową sygnalizację świetlną. Po kilku miesiącach obserwacji czas lewoskrętu został wydłużony, tak by zwiększyć płynność jazdy w tym rejonie. Na wykonanie manewru skrętu w lewo kierowcy mają teraz kilka sekund więcej.

W ramach bieżącego utrzymania remontowane są chodniki i alejki, powstają także zatoki postojowe

Dobiegają końca zaplanowane na pierwszą połowę roku prace związane z bieżącym utrzymaniem dróg i chodników. Drogowców można spotkać jeszcze na Przytorzu i os. Dolnośląskim, w połowie maja pojawią się także na os. Budowlanych. Roboty, które obejmują remonty nawierzchni chodników, przebudowę lub budowę zatok postojowych oraz alejek spacerowych, kosztować będą 440 tys. zł. To pierwszy etap prac, jakie będą prowadzone w 2020 roku.

Przebudowa ulicy Zamoście to jedna z dwóch ionwestycji, na które miasto pozyskało dofinansowanie

Blisko 2,3 mln zł dofinansowania otrzyma Bełchatów w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Wsparcie przeznaczone zostanie na realizację dwóch inwestycji – rozbudowę ulicy Zamoście oraz ulicy Dalekiej. Magistrat rozpoczyna już przygotowania do ogłoszenia przetargów na ich realizację.

Remont chodnika łączącego ul. Gombrowicza z al. Wyszyńskiego to tylko jedna z zaplanowanych na pierwsze półrocze prac

 Remonty nawierzchni chodników, przebudowa lub budowa zatok postojowych – to tylko niektóre z zaplanowanych na pierwsze półrocze prac związanych z bieżącym utrzymaniem dróg i chodników. Na zadania, które mają zostać zrealizowane do połowy czerwca magistrat wyda ponad 440 tys. zł. To pierwszy etap prac, jakie będą prowadzone w 2020 roku. 

Znaki drogowe na tablicach oklejonych folią fluorescencyjną ustawione zostały m.in. na ul. Czyżewskiego

 Miasto sięga po kolejny pomysł na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Na pięciu pasach wymienione zostało oznakowanie. Nowe znaki umieszczone są na tablicach fluorescencyjnych, dzięki czemu sąone  jeszcze lepiej widoczne zarówno po zmierzchu, jak i w ciągu dnia. Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, magistrat planuje zastosować je w kolejnych lokalizacjach.

Obwodnica wschodnia połączy się z północną, dzięki czemu odciążony zostanie ruch w centrum miasta

 Przygotowania do budowy wschodniej obwodnicy Bełchatowa w chodzą w decydującą fazę. Zarząd Dróg Wojewódzkich uzyskał już pozytywną decyzję środowiskową, która zawiera wszelkie uzgodnienia niezbędne przy tego typu inwestycjach. Teraz ZDW czeka na tzw. decyzję ZRID. Zgodnie z harmonogramem budowa powinna ruszyć w 2021 roku, a sama obwodnica powinna zostać do użytku dwa lata później.

W ramach bieżącego utrzymania w okolicach bloku nr 133 na osiedlu Dolnośląskim mieszkańcy zyskali 10 miejsc parkingowych

 Miasto podpisało umowę na bieżące utrzymanie dróg oraz remonty istniejących lub wykonanie nowych chodników, ścieżek rowerowych i miejsc parkingowych. Odpowiedzialną za te prace będzie, jak w latach poprzednich, bełchatowska firma Lear. Prace, które objęte są umową, realizowane będą do końca 2021 roku, a na ich realizację miasto przeznaczy blisko 4,1 mln zł.

 W przyszłości ulicą Przemysłową dojedziemy bezpośrednio do obwodnicy wschodniejW Zarządzie Dróg Wojewódzkich trwają ostatnie uzgodnienia formalne związane z budową wschodniej obwodnicy. Miasto finalizuje kwestie gruntów i szykuje się do połączenia wybranych ulic z planowaną obwodnicą.

W okolicach bloku nr 133 na osiedlu Dolnośląskim mieszkańcy zyskają 10 miejsc oarkingowych

 Dobiegają końca prace przy bloku 133 na osiedlu Dolnośląskim. Na nowo zagospodarowanym terenie przybędzie miejsc parkingowych na 10 samochodów. Także mieszkańcy ulicy Jutrzenki zyskali 6 miejsc parkingowych. To nie jedyne prace, jakie miasto realizuje w ramach bieżącego utrzymania ulic i chodników. Na budowę nowych dróg i bieżące utrzymanie w 2019 roku przeznaczono 8 mln zł.

 Zanim miasto przystąpi do budowy drogi, najpierw uzbroi terenWkrótce ruszą prace przy budowie drogi prowadzącej do bełchatowskiej strefy przemysłowej B2. Umowa z wykonawcą już została podpisana. Wszystko powinno być gotowe w grudniu 2021 roku. Koszt inwestycji opiewa na ponad 3,7 mln złotych.

 Prace na osiedlowych uliczkach zakończyły się zgodnie z planemSześć ulic na osiedlu Binków zostało oddanych do użytku. Topazowa, Agatowa, Granitowa, Perłowa, Krzemowa oraz Solna, bo to o nie chodzi, zyskały nie tylko nową nawierzchnię i oświetlenie, ale również dojazdy do posesji.

 Nowe skrzyżowanie ułatwi dojazd do strefy przemysłowej B2Ponad milion złotych dołoży magistrat do budowy skrzyżowania przy strefie przemysłowej B2. Powstanie ono u zbiegu drogi wojewódzkiej nr 484 i projektowanej drogi, mającej prowadzić do strefy - po lewej stronie ul. Czaplinieckiej.

Zmieniona sygnalizacja na skrzyżowaniu Staszica-Budryka już działa

 Na skrzyżowaniu ulic: Staszica – Budryka miasto zamontowało dodatkową sygnalizację świetlną. Zmodernizowana sygnalizacja już działa. Dzięki temu kierowcy bezkolizyjnie mogą skręcać w lewo – w ulicę Budryka. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo i płynność jazdy w tym rejonie.

 Węzeł przesiadkowy przy ul. Czaplinieckiej ma być gotowy już w grudniuWęzeł przesiadkowy przy ul. Czaplinieckiej nabiera ostatecznych kształtów. Wykonawca inwestycji nie zwalnia tempa, większość robót jest już na ukończeniu. Wszystko ma być gotowe w grudniu.

  Na ulicy Mielczarskiego będą głębsze miejsca parkingoweTrwa przebudowa zatoki parkingowej na ul. Mielczarskiego. Przy magistracie będzie wygodniej i bezpieczniej, z kolei po drugiej stronie ulicy powstaną nowe miejsca parkingowe. Wszystko powinno być gotowe już pod koniec października.

Prezydent Mariola Czechowska podpisał umowę na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych

 Ponad 1,6 mln zł trafi do miejskiego portfela z Funduszu Dróg Samorządowych. Prezydent Mariola Czechowska właśnie podpisała umowę na dofinansowanie. Pozyskane pieniądze miasto przeznaczy na pierwszy etap budowy drogi i oświetlenia w strefie przemysłowej B2.

 Nowe chodniki pojawiły sie na Binkowie, przy ul. Antracytowej i św. BarbaryZakończył się już remont dwóch chodników na osiedlu Binków, a w najbliższych planach magistratu jest wymiana nawierzchni w kilku punktach na osiedlu Dolnośląskim. Prace ruszą lada moment.

Miasto będzie budować drogę w strefie inwestycyjnej B2, wcześniej teren ten uzbroi

 Bełchatów znalazł się w gronie miast, które otrzymają dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o ponad 1,6 mln zł na budowę pierwszego etapu drogi i oświetlenia w strefie przemysłowej B2 przy ul. Czaplinieckiej.

 Poziome znaki STOP wpłyną na poziom bezpieczeństwa na naszych ulicachCztery duże piktogramy „STOP” pojawiły się w ostatnim czasie na skrzyżowaniach kilku miejskich ulic. Te poziome znaki drogowe mają przede wszystkim przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa na naszych drogach. Jeśli się sprawdzą, ich liczba na pewno wzrośnie.

Remont ulicy Podmiejskiej potrwa do października

Utrudnień w ruchu mogą spodziewać się mieszkańcy ul Podmiejskiej. W poniedziałek, 26 sierpnia, rozpocznie się jej remont, który potrwa do października.

Duży parking i mniejsza zatoka na Dolnośląskim poprawią komfort parkujących

Kierowcy mieszkający na os. Dolnośląskim zyskali kilkadziesiąt kolejnych miejsc do parkowania. Z jednej strony parking, z drugiej zatoka, a wszystko to w rejonach bloków nr. 213, 214 i 215. W okolicy powstał też nowy chodnik i droga dojazdowa do bloków.

Budowa węzła przesiadkowego powinna zakończyć się w grudniu 2019 roku

Jeszcze w tym roku będzie można korzystać z węzła przesiadkowego. Prace przy jednej z najbardziej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji idą bowiem pełną parą. Ściany budynku już stoją, zamontowano okna i drzwi. Budowa dworca, która zgodnie z umową powinna zakończyć się w drugiej połowie grudnia, ma kosztować ok. 6,5 mln złotych.

W mieście cały czas powstają duże parkingi i mniejsze zatoki, jak te przy ulicy Turkusowej

 Dobra wiadomość dla zmotoryzowanych mieszkańców ulicy Turkusowej. W okolicach bloków nr 5 i 7 przybyło bowiem dodatkowych 15 miejsc parkingowych na dwóch nowych zatokach. To nie jedyne prace, jakie miasto realizuje w ramach bieżącego utrzymania ulic i chodników. Przypomnijmy, że na budowę nowych dróg i bieżące utrzymanie w tegorocznym budżecie Bełchatowa zapisano 8 mln zł.

 Miasto buduje kolejny parking na os. Dolnośląskim - tym razem w rejonie bloków 213 i 214Trzydzieści dwa nowe miejsca parkingowe powstają na os. Dolnośląskim w rejonie bloków 213 i 214. Prace idą pełną parą, parking ma być gotowy w październiku.

 Prace drogowe przy butikach powinny zakończyć się w październikuMiasto podpisało umowę na budowę dróg publicznych przy budynkach handlowych znajdujących się przy ulicy Lipowej. Prace, które ruszą w wakacje, powinny zakończyć się w połowie października. To nie jedyne inwestycje drogowe. W ramach zabezpieczonych w budżecie 8 mln zł powstanie ponadto m.in. sześć nowych dróg na Binkowie, wyremontowanych zostanie także kilka ciągów pieszych na osiedlu Dolnośląskim.

malowanie pasów 9242Na miejskich ulicach trwa odnawianie oznakowania poziomego. Malowane są m.in. pasy na przejściach dla pieszych i linie wyznaczające pasy ruchu. Najpierw drogowcy będą pracować na głównych ulicach, później przeniosą się na osiedla. 

 Na inwestycje drogowe w budżecie miasta zapisano 4,3 mln złotychBlisko 8 mln złotych miasto zabezpieczyło na budowę nowych dróg oraz prace związane z bieżącym utrzymaniem ulic i chodników. W ramach tych pieniędzy powstanie m.in. sześć nowych dróg na Binkowie, wyremontowanych zostanie także kilka ciągów pieszych na Dolnośląskim.

 Remont mostu na Rakówce ma potrwać do jesieni Od środy, 24 kwietnia, częściowo ma być nieprzejezdna ulica Cegielniana. Rozpoczyna się bowiem przebudowa mostu na rzece Rakówce, która ma potrwać do jesieni. W związku z remontem zmianie ulegnie trasa dwóch miejskich emzetek - linii nr 3 i nr 10.

 

 Budowa węzła przesiadkowego powinna zakończyć się w grudniu 2019 rokuWszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku będzie można korzystać z węzła przesiadkowego. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, płyta fundamentowa została uzbrojona, obecnie trwa stawianie ścian budynku. Budowa dworca, która zgodnie z umową powinna zakończyć się w drugiej połowie grudnia, ma kosztować ok. 6,5 mln złotych.

Wiosenna aura sprzyja wykonywanym pracomNa miejskich ulicach pracują drogowcy, którzy zajmują się pozimową naprawą dróg. Większość robót już za nimi, ale lista miejsc, gdzie powinna pojawić się jeszcze ekipa jest systematycznie uzupełniana. 

 

 Prace na placu Narutowicza obejmują nie tylko naprawę uszkodzonej nawierzchniPrzez kilka dni plac Narutowicza będzie wyłączony z ruchu. Wjechać będą mogli wyłącznie mieszkańcy przyległych posesji i dostawcy. Utrudnienia związane są z wymianą uszkodzonej nawierzchni potrwają kilka dni, jednocześnie sam plac będzie sprzątany i myty, a żywopłoty zostaną przycięte.

 Nowy parking na Dolnośląskim gotowy będzie na koniec październikaKierowcy na osiedlu Dolnośląskim zyskają kolejne miejsca parkingowe. W okolicach bloków 213 i 214 miasto wybuduje parking na 32 samochody. Prace, które prowadzić będzie piotrkowska spółka „STRADA” powinny zakończyć się do 30 października.

Na czas budowy węzła przesiadkowego zmieni się lokalizacja wiaty przystankowej

 W związku z budową węzła przesiadkowego od wtorku, 19 lutego, tymczasowo przeniesiona zostanie wiata przystankowa MZK, wyłączony z ruchu zostanie także fragment drogi przy istniejącym przystanku i pobliskim parkingu. Sam dworzec ma być gotowy w grudniu.

 czechowska matyskiewicz 4199Prezydent Mariola Czechowska i nowo powołany wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz na wspólnej konferencji prasowej zapowiedzieli opracowanie planu długofalowych, miejskich inwestycji. Miałyby się w nich znaleźć propozycje innych kandydatów i miejskich radnych.

 

 ul.Pileckiego 59173,5 mln zł wyda w tym roku miasto na remonty nawierzchni, chodników i miejsc parkingowych, m.in. na osiedlu Dolnośląskim i Ludwikowie. Na drogowe inwestycje w tegorocznym budżecie zapisano natomiast 4,3 mln zł. Nowe ulice powstaną m.in. na osiedlu Binków.

Wschodnia obwodnica ma być gotowa w 2023 rokuPół miliona złotych w 2019 roku magistrat przeznaczy na wykup gruntów pod wschodnią obwodnicę Bełchatowa. Inwestycja, której budowa ma się rozpocząć w 2021 roku, gotowa będzie dwa lata później. Połączona z otwartą w grudniu 2016 roku obwodnicą północną, zdecydowanie poprawi sytuację na drogach w centrum Bełchatowa.

Dworzec powstawnie przy ul. Czaplinieckiej, w okolicach szpitala

W poniedziałek, 14 stycznia rozpoczną się prace przygotowawcze przy budowie dworca. Miasto przekazało plac budowy wykonawcy, bełchatowskiej firmie Sanel, która zgodnie z podpisaną w grudniu umową, ma 12 miesięcy na zakończenie robót. Oznacza to, że jeszcze w tym roku bełchatowianie będą mogli korzystać z węzła przesiadkowego.

Rondo na Wojska Polskiego już otwarte

 Kierowcy jeżdżą po nowym rondzie na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Armii Krajowej i al. kard. S. Wyszyńskiego. Ta największa tegoroczna inwestycja drogowa była jednocześnie jedną z najbardziej wyczekiwanych przez kierowców. W połączeniu z przebudową ulicy Kopeckiego z pewnością odciąży ona jedną z najbardziej zatłoczonych miejskich arterii.

 

sciezka cegielniana 9104

 Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej na ulicy Cegielnianej. Jej długość wynosi 985 m. To kolejny odcinek, po ulicy Ludwikowskiej i Żabiej, który został oddany w tym roku do użytku bełchatowian.

rondo 0031

 Wszystko wskazuje na to, że 30 listopada pojedziemy po nowym rondzie. Wtedy właśnie miasto planuje oddać do dyspozycji kierowców przebudowane skrzyżowanie Wojska Polskiego, Armii Krajowej i al. Wyszyńskiego. Zakończenie tej najważniejszej w tym roku inwestycji powinna znacząco odkorkować tamten rejon miasta i poprawić komfort jazdy.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl