Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Do 29 czerwca można składać deklaracje udziału w PONE IIRuszył nabór wniosków do drugiej edycji PONE, czyli Programu Ograniczania Niskiej Emisji. W ramach programu można otrzymać nawet  20 tys. złotych dofinansowania do wymiany pieców. Deklaracje udziału bełchatowianie mogą składać do 29 czerwca.

 

Pierwsza edycja PONE okazała się w Bełchatowie strzałem w dziesiątkę. Na dofinansowanie wymiany starych pieców grzewczych i podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej miasto otrzymało z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi 1 mln 116 tys. 458 złotych. To stuprocentowe dofinansowanie, o jakie wnioskowały władze Bełchatowa. Z  programu skorzystało blisko stu sześćdziesięciu mieszkańców, dotacje wynosiły wówczas do 40 proc. kosztów inwestycji. - Zainteresowanie programem było bardzo duże, ponad 160 rodzin zmodernizowało swoje kotłownie. Tym bardziej zapraszam bełchatowian do składania deklaracji udziału w nowej edycji – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Dofinansowanie może wynieść nawet 20 tys. złotych

Druga edycja programu to duże zmiany dla uczestników projektu. Mieszkańcy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości aż 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, co przekłada się na konkretne kwoty od 6,5 tysiąca do nawet 20 tys. złotych (w zależności od zastosowanego źródła ciepła). Wprowadzono także łatwiejszy system wyliczania dotacji i znacznie uproszczony wzór wniosku.


Pierwszym krokiem do zamiany starego pieca na nowoczesne i ekologiczne źródło ciepła jest złożenie deklaracji. Na jej podstawie urzędnicy przygotują wniosek o dofinansowanie. Deklaracje (wzór w załączniku poniżej) można składać do 29 czerwca w Wydziale Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu przy ul. Kościuszki 1, pok. 215. Więcej informacji na temat Programu Ograniczania Niskiej Emisji można uzyskać po nr tel. 44 733 51 44.


O tym, ile pieniędzy trafi do bełchatowian, zdecyduje liczba złożonych deklaracji. Na cały program PONE II Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przeznaczył 20 mln złotych.

 

AP

 

Budżet PONE II to 20 mln złotych

 

 

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl