Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSport5. Bełchatowski Bieg Nocny za nami

5. Bełchatowski Bieg Nocny za nami

Bełchatowski Bieg Nocny przyciągnął amatorów biegania z całej PolskiBełchatowski Bieg Nocny przyciągnął amatorów biegania z całej Polski

 

W sobotę, 6 maja, bełchatów pełen był sportowych emocji. Na linii startu 5. odsłony Bełchatowskiego Biegu Nocnego stanęło ponad dwustu zawodników. Do pokonania mieli 10-kilometrową trasę. Na mecie czekały na nich pamiątkowe medale, a dla zwycięzców poszczególnych kategorii – nagrody.

Bełchatowski Bieg Nocny to jedno z największych wydarzeń sportowych w naszym mieście. Impreza organizowana przez Miejskie Centrum Sportu od kilku lat przyciąga biegaczy nie tylko z Bełchatowa, ale również z całej Polski. W tym roku zaproszenie prezydent Marioli Czechowskiej do udziału w piątej już edycji imprezy przyjęło 226 biegaczy, którzy na linii startu zameldowali się w sobotni wieczór, 6 maja. Powodzenia i jak najlepszych wyników biegaczom życzył m.in. wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

Zawodnicy do przebiegnięcia mieli 10 kilometrów. Podobnie, jak w latach poprzednich, start i meta były w samym centrum miasta, na placu Narutowicza. Każda z dwóch pięciokilometrowych pętli wiodła ulicami Lecha i Marii Kaczyńskich, Placu Wolności, Generała Ludwika Czyżewskiego, św. Alberta Chmielowskiego, Olsztyńskiej, Stanisława Staszica, Kempfinówka, Generała Grota-Roweckiego, Bawełnianej, Pabianickiej i Kościuszki.

Najszybciej linię mety przekroczył Michał Wójcik, tuż za nim uplasowali się Sylwester Lepiarz oraz Cosmas Kyeya. Z kolei w kategorii Open Kobiet pierwsze miejsce zajęła Martyna Wychowałek. Spośród startujących bełchatowian 10 kilometrów najszybciej przebiegli Tomasz Owczarek oraz Sylwia Hałaczkiewicz.

 

>>> Zobacz fotogalerię: 5. Bełchatowski Bieg Nocny

Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, do najlepszych w każdej z czterech kategorii powędrowały natomiast statuetki oraz nagrody finansowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy znakomitej sportowej formy.

– Choć pogoda nie dopisała, to dopisali zawodnicy. Emocji nie brakowało. Część zawodników miała życiówki, co nas bardzo cieszy – mówi dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Paweł Woźniak. – Ale piąta edycja już za nami, zaczynamy więc przygotowania do 6. Biegu Nocnego. Mogę zdradzić, że planujemy kilka niespodzianek. Zawsze wsłuchujemy się w głosy biegaczy, którzy mówią, co im się podobało, a co warto byłoby zmienić. Każda taka sugestia jest dla nas niezwykle cenna i z pewnością je rozważymy. A już dziś serdecznie zapraszamy do Bełchatowa za rok – dodaje dyrektor Woźniak.

 

AP

 

Wiceprezydent Łukasz Politański życzył zawodnikom jak najlepszych sportowych wynikówWiceprezydent Łukasz Politański życzył zawodnikom jak najlepszych sportowych wyników

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrodyZwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody