Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Na zdjęciu widok na skrzyżowanie ul. Kwiatowej z 1 Maja od strony marketu na ul. KwiatowejSkrzyżowanie ulic Kwiatowej i 1 Maja będzie przebudowane

 

Od poniedziałku, 21 marca zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Kwiatowej i 1 Maja. Ma to związek z trwającą przebudową ul. Kwiatowej. Inaczej też pojadą miejskie autobusy. Szczegóły tymczasowej organizacji ruchu można sprawdzić na mapce poniżej artykułu.

 

 

Pierwszy etap remontu ul. Kwiatowej dobiega końca. Gotowa jest sieć wodociągowa oraz instalacje: wodna, sanitarna i deszczowa. Podłoże zostało utwardzone, trwa budowa chodników, ciągu pieszo-rowerowego oraz oświetlenia.


Kolejny etap zakłada przebudowę skrzyżowania ulic Kwiatowej i 1 Maja. By zwiększyć przepustowość samej ul. Kwiatowej, drogowcy wykonają prawoskręt właśnie w 1 Maja. Co za tym idzie, istniejąca sygnalizacja świetlna wymaga modernizacji. Poza tym konieczne jest wykonanie oświetlenia oraz niezbędnych prac drogowych. Dlatego też na czas robót, od poniedziałku, 21 marca, skrzyżowanie zostanie zamknięte. W tym rejonie obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Co ważne, skrzyżowanie wyłączone będzie także z ruchu pieszych.

 

Tymczasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Kwiatowa / 1 Maja

 

  • skręcając w prawo z ul. Pileckiego ruch możliwy będzie jedynie do przychodni i policji, aby ominąć skrzyżowanie, należy wcześniej skręcić w ul. Okrzei, a następnie w ul. Dąbrowskiego,
  • jadąc ul. Okrzei, można skręcić w ul. Kwiatową, ale dojazd będzie możliwy wyłącznie do marketu,
  • jadąc od stadionu z ul. 1 Maja można skręcić w ul. Dąbrowskiego: w prawo - w stronę Placu Wolności lub w lewo – w kierunku os. Okrzei.

 

Jak pojadą emzetkiZamknięcie skrzyżowania ulic Kwiatowej i 1 Maja, skutkować będzie także zmianą tras emzetek linii nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10. Wyłączone z użytkowania zostaną przystanki na 1 Maja przy policji i liceum. Z kolei na ul. Dąbrowskiego nie będą zatrzymywać się autobusy linii 3, 4, 5, 6, 10. Utworzone zostaną także tymczasowe przystanki dla linii 1 i 2. Szczegóowych informacji na temat zmian w komunikacji miejskiej udziela dyspozytor pod numerami telefonów: 44 633 3781 oraz 605 307 576.


Wszystkie prace związane z przebudową ul. Kwiatowej kosztować będą 5,5 mln zł. Na realizację tego zadania miasto pozyskało 1,9 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Drogowych. Inwestycję współfinansuje także powiat bełchatowski – mowa o 750 tys. zł.

 

AP

 

Mapa poglądowa tymczasowej organizacji ruchu w związku z przebudową skrzyżowania ulic Kwiatowej i 1 MajaSkrzyżowanie będzie zamknięte dla ruchu kołowego oraz pieszych

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl