Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na zdjęciu zamiatarka czyszcząca ulicę Ekipy sprzątające usuwają pozimowe zanieczyszczenia z miejskich ulic

 

Pozimowe zamiatanie ulic, chodników i ścieżek rowerowych, mycie wiat przystankowych oraz grabienie terenów zielonych – to tylko niektóre z prac porządkowych, jakie właśnie prowadzone są na terenie miasta. Sprzątane jest zarówno centrum Bełchatowa, jak i jego obrzeża.


Trwa wiosenne sprzątanie miasta. Z głównych ulic, ciągów pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych usuwany jest piasek oraz inne pozimowe nieczystości. Na drogi, które są w zarządzie miasta, wyjechała zamiatarka typu Broddway Wasa. Maszyna wyposażona jest w duże i szerokie szczotki obrotowe, co zapewnia wysoką wydajność zamiatania, także przy krawężnikach. Z kolei na chodnikach i zatokach działa mały traktor. Pracownicy PGM-u - miejskiej spółki odpowiedzialnej za utrzymanie czystości - wykorzystują także specjalną dmuchawę do suchych liści i gałęzi, które zalegają w trudno dostępnych miejscach. Oprócz piasku i drobnych nieczystości usuwane są również inne śmieci, w tym folie, plastikowe opakowania, butelki i papierki.


Porządki przeprowadzone zostały już na ulicach Pabianickiej, Kościuszki, Pileckiego i Mielczarskiego. Następne w kolejności są Lipowa, Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Staszica i Czyżewskiego, ale nie tylko. Ekipy sprzątające w najbliższych dniach będzie można spotkać na Sienkiewicza, Olsztyńskiej, Piłsudskiego, Dąbrowskiego, 1 Maja i w Rynku Grocholskim. Po oczyszczeniu głównych dróg, sprzątane będą ulice o niższym obciążeniu ruchu drogowego, czyli m.in. te osiedlowe. Jednocześnie ekipy porządkowe myją wszystkie wiaty przystankowe, a jest ich ponad 100. Gruntownie czyszczone są zadaszenia, ścianki, barierki, ławki i kosze.


Wiosenne sprzątanie to nie tylko zamiatanie ulic, chodników i ścieżek rowerowych. To także pielęgnacja terenów zielonych. Chodzi m.in. o grabienie trawników w miejskich parkach, zieleńcach i skwerach. Prace zakończyły się już w parku przy dworku Olszewskich, obecnie prowadzone są m.in. w parkach im. Samujłły na Binkowie oraz im. Markiewicza w Grocholicach, a także na skwerze przy ul. Witosa czy os. 1000-lecia.

 

AP

 

Na zdjęciu widoczne szczotki obrotowe zamiatarki ulicznejDuże szczotki obrotowe zamiatarki pozwalają usunąć nieczystości także przy krawężnikach

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl