Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na zdjęciu rozdzielanie darów w sali OSP GrocholiceW Bełchatowie w pomoc Ukraińcom zaangażowanych jest wiele osób prywatnych, instytucji i firm

Miasto przygotowuje kolejny punkt, w którym schronienie znajdą uchodźcy z Ukrainy. W sali OPS Grocholice przygotowanych zostanie 50 miejsc. W sumie, z lokalizacjami już gotowymi, Bełchatów będzie dysponował 130 miejscami noclegowymi, dla osób skierowanych do naszego miasta przez Wojewodę Łódzkiego.   

 

Na terenie Bełchatowa zakwaterowanych jest już około 600 uchodźców z Ukrainy, przywiezionych przez prywatne osoby wprost spod granicy. Dotychczas bazę noclegową zapewniali mieszkańcy, otwierając przed uciekającymi przed wojną swoje domy i serca. To ogromny wyraz człowieczeństwa i empatii wobec tych, którzy znaleźli się w dramatycznej i niezawinionej przez siebie sytuacji. Teraz do miasta docierać będą osoby kierowane przez służby wojewody. - Uchodźców na terytorium przybywa. Duże miasta jak Warszawa, Wrocław czy Łódź nie są w stanie przyjąć więcej osób. Dlatego ważne jest, by w gminach przygotowywać obiekty, w których mogliby zostać zakwaterowani i takie miejsca Miasto Bełchatów zapewnia – mówi Łukasz Politański wiceprezydent Bełchatowa.

 

Oprócz bazy noclegowej w Oratorium przy Kościuszki, w domu parafialnym przy kościele na os. Dolnośląskim i miejsc w obiektach Miejskiego Centrum Sportu, dodatkowe powstają w OSP Grocholice. Druhowie udostępnili salę i aktywnie uczestniczą w jej dostosowaniu do potrzeb nowych mieszkańców. W pomoc włączają się również  miejskie spółki jak PEC czy PGM, a także bełchatowski Strzelec oraz elektrownia wchodząca w skład grupy PGE, które przekazały łóżka polowe i materace. Pomagają również i mieszkańcy, przynosząc do punktu zbiórki w budynku Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1, pościel, poszwy i potrzebne wyposażenie. To nieoceniona pomoc.

 

- W każdej chwili możemy dostać sygnał od województwa, że jedzie do nas większa grupa uchodźców, musimy być przygotowani do ich przyjęcia – mówi wiceprezydent Politański.   

Miasto przygotowało już 80 miejsc, w których schronienie znajdą goście z Ukrainy. W budynku należącym do OSP Grocholice docelowo powstanie 50 kolejnych.  

 

KR

 

Na zdjęciu widoczny montaż piętrowych łóżek w siedzibie OSP GrocholiceNa zdjęciu widoczny montaż piętrowych łóżek w siedzibie OSP Grocholice

Na fotografii sala z łóżkami dla uchodźców z UkrainySala w OSP Grocholice to kolejne miejsce, w którym uchodźcy znajdą schronienie

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl