Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na fotografii pielęgniarka wkładająca materiał badawczy do kriostatuDzięki pomocy miasta szpital zyskał m.in. kriostat do badań histopatologicznych

 

Bełchatowski szpital wzbogacił się o nowy sprzęt, który pomoże w funkcjonowaniu Oddziału Chemioterapii Jednego Dnia. Zakup aparatury był możliwy dzięki dotacji, jaką lecznica otrzymała z miasta. Mowa o 250 tys. zł.

 

 

Szpital Wojewódzki zabiega, by utworzyć w placówce Oddział Chemioterapii Jednego Dnia. Będzie to spore udogodnienie dla osób zmagających się z chorobami onkologicznymi. Szczególnie dla tych, którzy w trakcie leczenie nie wymagają całodobowego nadzoru medycznego, a konieczne do wykonania badania oraz podanie leków odbywać się mogą w ciągu jednego dnia. Oddział ma działać w sąsiedztwie poradni onkologicznej i być wyposażony w 15 stanowisk do podawania leków cytostatycznych. – Większość wymaganych procedur za nami, sala też już praktycznie jest gotowa. Czekamy na ostateczną decyzję Narodowego Funduszu Zdrowia – mówi Sławomir Dobrzelak, p.o. zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-technicznych w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie.


Nowa komórka potrzebowała specjalistycznego sprzętu. Prezydent Mariola Czechowska oraz radni zdecydowali, że wesprą lecznicę w tej kwestii. Miasto przekazało na wyposażenie Oddziału Chemioterapii Jednego Dnia 250 tys. zł. – Dzięki dotacji zakupiliśmy aparat usg, tor wizyjny do cystoskopii, wózek iniekcyjny, a także szafki medyczne. Sprzęt jest już w lecznicy, był również testowany przez specjalistów – dodaje Sławomir Dobrzelak, który podkreśla, że to kolejne pieniądze z miejskiego budżetu, jakie pomagają realizować szpitalowi projekt przeciwdziałania chorobom onkologicznym.


– Jesteśmy ogromnie wdzięczni prezydent Marioli Czechowskiej i miejskim radnym za okazane wsparcie. Miasto konsekwentnie pomaga nam doposażać oddziały, które zajmują się pacjentami z nowotworami. Tylko w ciągu dwóch ostatnich lat – właśnie dzięki miejskim dotacjom – zakupiliśmy sprzęt na kwotę prawie 800 tys. zł – tłumaczy Sławomir Dobrzelak.


Wszystko po to, by bełchatowianie tu na miejscu mieli zapewnioną kompleksową opiekę i nie musieli szukać pomocy w ościennych ośrodkach onkologicznych. – Powstanie Oddziału Chemioterapii Jednego Dnia to kolejny krok w rozwoju Szpitala Wojewódzkiego, a przede wszystkim ogromna pomoc i ułatwienie dla pacjentów. Dzięki nowej komórce osoby chore na nowotwory nie tylko będą diagnozowane w tutejszej lecznicy, ale także od razu będą mogły rozpocząć chemioterapię. Do tej pory w tym zakresie musiały one szukać pomocy w innych placówkach medycznych często oddalonych od Bełchatowa o kilkadziesiąt kilometrów, co także wydłużało czas diagnostyki i rozpoczęcia chemioterapii. A wiadomo, że w przypadku chorób onkologicznych, szybkie rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia są niezwykle ważne – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.


ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl