Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Remont osiedlowych ulic na os. Binków to jedna z największy inwestycji drogowych ostatnich lat Remont osiedlowych ulic na os. Binków to jedna z największy inwestycji drogowych ostatnich lat

 

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ulicy Budryka oraz siedmiu ulic na os. Binków. To największa inwestycja drogowa od lat.

 

 

Remont ulicy Budryka od skrzyżowania z ul. Staszica do ul. Skaleniowej, a także osiedlowych ulic na os. Binków to wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Miasto szuka właśnie wykonawcy, który podejmie się tego zadania. Swoje oferty potencjalne firmy mogą składać do 21 kwietnia. Po rozstrzygnięciu przetargu będzie wiadomo, kiedy dokładnie inwestycja ruszy, a także jaki będzie harmonogram i kolejność wykonywanych robót.

 

- Będzie to największa drogowa inwestycja, jaką do tej pory realizował bełchatowski samorząd na osiedlowych drogach. Zakres prac jest duży, dlatego planujemy podzielić je na dwa etapy. Chcielibyśmy, aby najpierw ruszyły roboty na Budryka, później zajmiemy się budową: Złotej, Jurajskiej, Dolomitowej, św. Kingi, Rubinowej, fragmentu Jana Kiepury oraz ulicy, która nie ma jeszcze nazwy – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

Na wykonanie wszystkich prac wykonawca będzie mieć 24 miesiące od podpisania umowy.

 

Na przebudowę ul. Budryka oraz 7 osiedlowych ulicy miasto zdobyło gigantyczne dofinansowanie  - mowa o niebagatelnej kwocie 18 mln zł w ramach rządowego Funduszu Polski Ład: Inwestycji Strategicznych. Bełchatów jest jednym z miast, które otrzymało największe dofinansowanie.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl