Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Mariola Czechowska przypomniała, o wcześniejszym dofinansowaniu w wysokości 18 mln złPrezydent Mariola Czechowska przypomniała, o wcześniejszym dofinansowaniu w wysokości 18 mln zł

 

30 mln zł – taką kwotę otrzymało miasto w ramach drugiej edycji Polskiego Ładu. Pozyskane pieniądze przeznaczone zostaną na remont bełchatowskich ulic oraz modernizację oświetlenia m.in. w miejskich szkołach. Symboliczny czek na tę niebagatelną kwotę prezydent Mariola Czechowska odebrała z rąk wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

 

W uroczystym przekazaniu dobrej informacji dla Bełchatowa, a co za tym idzie, mieszkańców naszego miasta, udział wzięli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści oraz samorządowcy naszego regionu: Krzysztof Ciecióra – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, senator Wiesław Dobkowski, posłowie Antoni Macierewicz, Anna Milczanowska, Małgorzata Janowska, Grzegorz Lorek. Obecni byli również Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber i Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński.

 

- To jest niezwykła decyzja polskiego rządu, decyzja związana z odbudową i ustrukturyzowaniem Waszych miast. Nie jest przypadkiem, że większość pozytywnych decyzji dotyczy dróg, bo sprawna komunikacja jest jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją dziś przed samorządem – mówił poseł Antoni Macierewicz. - To wy, samorządowcy, decydujecie, które inwestycje są najważniejsze dla Waszych społeczności. Cieszymy się, że dzięki środkom rządowym możemy wspomóc ich realizację – dodał wiceminister Krzysztof Ciecióra. - Gratuluję z całego serca, Mam nadzieję, że to nie jedyne projekty, które będą w naszym regionie realizowane – podkreślała poseł Milczanowska. - To bardzo duże pieniądze, mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby do Bełchatowa i regionu płynęły środki, dzięki którym może realizować kolejne ważne zadania – dodała poseł Janowska. Podobne słowa do samorzadowców skierował senator Dobkowski. - To ważne, aby wspierać samorządy. Bo to właśnie one wiedzą najlepiej, jak zapewnić lepszą przyszłość miast i miasteczek. - Dzisiaj widać, że nasza współpraca przynosi wymierne efekty – mówił poseł Lorek. - Jesteśmy w Bełchatowie z bardzo dobrymi wiadomościami. Bo duże pieniądze trafiają do samorządów, które do rządowego programu zgłosiły ważne i doskonale udokumentowane wnioski. Prezydenci i burmistrzowie mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami, dzięki temu składają projekty, które są im najbardziej potrzebne. Ich realizacja bezpośrednio przełoży się na poprawę komfortu życia w Waszych miastach – mówił Wojewoda Łódzki, Tobiasz Bocheński.

 

Jak mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, która odebrała promesę dofinansowania, pozyskane pieniądze to pełna kwota, o jaką miasto wnioskowało. - To kolejna szansa na szybki i piękny rozwój Bełchatowa. W imieniu wszystkich mieszkańców dziękuję – powiedziała prezydent Czechowska. - Dziękuję za ogromne fundusze, które popłynęły dla naszego miasta. W pierwszej odsłonie na remont ulic na osiedlu Binków pozyskaliśmy 18 mln zł. Realizacja tego projektu już się rozpoczęła, podpisaliśmy bowiem umowę z wykonawcą i w najbliższym czasie powinny ruszyć roboty drogowe. Mogę zapewnić, że podobnie będzie z dwoma kolejnymi zgłoszonymi przez nas projektami. Za chwilę rozpocznie się budowa wschodniej obwodnicy i zależy nam ogromnie, aby miasto z tą obwodnicą skomunikować – dodała prezydent Mariola Czechowska.

 

W ramach drugiej odsłony Polskiego Ładu do Bełchatowa trafi 30 mln zł, które przeznaczone będą na realizację dwóch ważnych dla mieszkańców inwestycji. Pierwsza z nich dotyczy budowy i modernizacji miejskich ulic. Kwota, jaką na ten cel planuje przeznaczyć miasto, to 25 mln zł. Dzięki pozyskanym środkom wyremontowane mają zostać ul. Staszica, a także Armii Krajowej i Goetla. Ponadto w ramach zwycięskiego projektu mają zostać wybudowane nowe miejsca parkingowe w okolicach miejskiego targowiska, os. Dolnośląskiego, Przytorza i w Ludwikowie, a te już istniejące – będą wyremontowane.

 

Drugie zadanie, jakie uzyskało pozytywną ocenę w ramach Rządowego Programu inwestycji Strategicznych, to modernizacja oświetlenia ulicznego w miejskich placówkach oświatowych. Nowe słupy bądź oprawy pojawić się mają m.in. na ulicach Staszica, Armii Krajowej, Goetla, Czyżewskiego czy Jana Pawła II. Chodzi głównie o wymianę opraw świetlówkowych w szkolnych salach i korytarzach. Z kolei na zewnątrz pojawią się oprawy energooszczędne i czujniki ruchu. Jak podkreśla prezydent Czechowska, wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

 

AP

 

Promesy odebrali także samorządowcy z regionu bełchatowskiegoPromesy odebrali także samorządowcy z regionu bełchatowskiego

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl