Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Trzy granty, od 5 do 1 tys. zł, mogą zdobyć organizacje społeczne, grupy nieformalne, a także publiczne przedszkola, szkoły i instytucje takie jak biblioteka czy MOPS. Aby ubiegać się o dofinansowanie trzeba napisać i zgłosić pomysł na inicjatywę poprawiającą życie w lokalnym otoczeniu. Spośród wszystkich projektów specjalna komisja wybierze trzy w każdym regionie. O tym w jakiej wysokości grant zdobędzie każdy z nich zdecyduje głosowanie.

 

Propozycje można przesyłać do 30 marca. Obszarów jakich mają dotyczyć pomysły jest kilka: edukacja, promocja zdrowego stylu życia, rewitalizacja przestrzeni miejskich, aktywizacja osób starszych. Są wśród nich także działania na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub inne dziedziny, na które chcieliby zwrócić uwagę. Każdy z projektów trzeba zgłosić za pomocą specjalnego formularza na stronie: www.pomagamy.tesco.pl.

 

Po ich weryfikacji i ocenie 27 kwietnia będzie podana lista z trzema pomysłami. To właśnie na nie będzie można oddawać swoje głosy od 7 maja do 4 czerwca. Zwycięzców, to znaczy który z projektów otrzyma grant w wysokości 5 tys. zł, 3 tys. zł lub minigrant o wartości do 1 tys. zł poznamy po 20 czerwca. Głosowanie, za pomocą specjalnych żetonów, będzie się odbywać w każdym sklepie tesco. Z tym, że na pomysły z naszego mikroregionu będzie można głosować tylko w marketach na tym konkretnym terenie. 

 

W program grantowy „Decydujesz, pomagasz”, którego po raz czwarty organizatorem jest Tesco włącza się także Bełchatów. Prezydent Mariola Czechowska objęła akcję patronatem honorowym. Tylko w ubiegłym roku do organizacji z województwa łódzkiego trafiło łącznie 140 tys. zł. A zrealizowano w sumie 28 projektów.

 

AD-A

Załączniki:
Download this file (Regulamin IV edycji programu Decydujesz, pomagamy-1.pdf)Regulamin programu[ ]908 kB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl