joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Mariola Czechowska zaprasza do wpisu do księgi pamiatkowej.

 

Wyzwolona spod zaborczej okupacji Polska kończy w tym roku 100 lat. Wpis do jubileuszowej księgi pamięci to tylko jeden z wielu sposobów na włączenie się bełchatowian we wspólne świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze specjalnym zaproszeniem do mieszkańców miasta zwróciła się Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Na historię narodu składają się miliony jednostkowych przygód, osobistych przeżyć, smutków i radości. Każdy nas jest nieodzownym elementem tej narodowej układanki i każdy może dać temu wyraz.

 

- Zapraszam wszystkich mieszkańców do wpisywania się do specjalnej „Księgi pamiątkowej na okoliczność 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości” – mówi Mariola Czechowska i dodaje, że setna rocznica odzyskania niepodległości to doskonała okazja nie tylko do tego, by wspominać czasy minione, ale również z optymizmem patrzeć w przyszłość.

 

Bełchatowianie mogą wpisywać życzenia do okolicznościowej księgi podczas różnych uroczystości związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wielu mieszkańców już to uczyniło, między innymi podczas majowego Pikniku z Marszałkiem.

 

Jubileuszowa księga pamiątkowa obecnie wyłożona jest w urzędzie miasta. Chętnych zapraszamy do specjalnie przygotowanego punktu, który znajduje się w holu na pierwszym piętrze. Wpisać może się każdy.

 

Przez cały 2018 rok odbywają się liczne uroczystości – nie tylko te o charakterze patriotycznym, podniosłym, ale też takie, podczas których w inny sposób możemy wyrazić radość z życia w wolnym kraju. Koncerty, pikniki, wystawy, konkursy to tylko niektóre z nich.

 

W całym kraju główne uroczystości odbywać się będą oczywiście 11 listopada. W Bełchatowie oficjalne obchody rozpoczną się nieco wcześniej, bo już 14 października. Podczas wizyty prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w naszym mieście na przebudowywanym właśnie placu Wolności odsłonięty zostanie posąg marszałka Józefa Piłsudskiego. Na postumencie posągu umieszczona zostanie tablica z podpisem „Marszałkowi w setną rocznicę niepodległości – mieszkańcy Bełchatowa”.

 

KZB

Wpisać może się każdy.

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020