Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

DS Smith chce współpracować z bełchatowskimi firmami

 

Blisko 200 nowych miejsc pracy w samej fabryce i około 100 w firmach współpracujących – taką deklarację złożył DS Smith Polska w dniu podpisania aktu notarialnego sprzedaży działki w  strefie przemysłowej przy ulicy Czaplinieckiej. Podczas spotkania w magistracie bełchatowscy przedsiębiorcy rozmawiali o możliwej współpracy z nowym inwestorem.


Brytyjski producent opakowań z tektury falistej wybuduje w Bełchatowie swoją kolejną, dziesiątą już w Polsce fabrykę. Produkcja powinna ruszyć w drugiej połowie 2020 roku, ale już teraz inwestor spotkał się z lokalnymi przedsiębiorcami. - Chcemy zebrać listę lokalnych przedsiębiorców, aby wskazać centralnemu wykonawcy, że to z tymi firmami przede wszystkim trzeba współpracować – mówi Konrad Brzezowski, dyrektor techniczny DS Smith Polska. W sumie zatrudnienie w firmach współpracujących z brytyjskim inwestorem zatrudnienie znajdzie około 100 osób. - Mam tutaj na myśli branżę budowlaną, logistyczną, mechaniczno-techniczną czy ochroniarską – dodaje dyrektor Brzezowski.

Jak mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, to duża szansa dla przedsiębiorców już działających na terenie Bełchatowa. - Bardzo nam zależy na tym, żeby wypełnić naszą strefę przemysłową i stworzyć alternatywę dla kopalni i elektrowni, największych bełchatowskich zakładów pracy. Wszyscy doskonale wiemy, że pokłady węgla powoli się kończą. Były plany i nadzieje związane z odkrywką w Złoczewie, ale czy i kiedy się zrealizują, na razie nie wiemy. Dlatego tak ważne jest, żeby maksymalnie wykorzystać miejskie tereny inwestycyjne – podkreśla prezydent Czechowska.
 
Nowy inwestor da 200 miejsc pracy [FILM]

Fabryka o powierzchni 3,5 tys. mkw. powinna powstać w drugiej połowie 2020 roku i wtedy też rozpocznie się produkcja. W Bełchatowie powstawać będą wysokiej jakości tekturowe opakowania przeznaczone do szybkiego obrotu (FMCG), przemysłowo-transportowe oraz spersonalizowane opakowania ochronne. Wartość planowanej inwestycji to ok. 250 mln zł. - Bardzo nam zależy, żeby jak największa część tych nakładów trafiła do naszych rodzimych przedsiębiorców. To nie tylko najlepsza gwarancja zatrudnienia dla mieszkańców, ale także promocja lokalnych firm i samego Bełchatowa, tak mocno nastawionego na rozwój gospodarki – dodaje prezydent Czechowska. 

Zatrudnienie w bełchatowskiej fabryce DS Smith znajdzie 200 osób. Potrzebni będą m.in. inżynierowie, ekonomiści, pracownicy obsługi sprzedaży i klienta, a także operatorzy maszyn czy wózków widłowych. Zdecydowana większość z nich rekrutowana będzie wśród mieszkańców Bełchatowa. Przed podjęciem pracy zostaną oni przeszkoleni w jednej z już działających w Polsce fabryk, najprawdopodobniej w Kutnie. Jak zapewnia inwestor, osoby zatrudnione mogą liczyć na wynagrodzenie wyższe od średniej krajowej. Firma stwarza także możliwości rozwoju zawodowego i awansu. - Najlepszym przykładem jestem ja sam. Swoją karierę zaczynałem od stanowiska referenta ds. marketingu, a w chwili obecnej zasiadam w zarządzie spółki - dodaje Konrad Brzezowski.

Na tym nie koniec. Inwestor rozważa także możliwość utworzenia w Bełchatowie swojej klasy patronackiej. -  Bardzo trudno jest znaleźć wykwalifikowany personel, szczególnie w naszej branży. Nie powiem, ze jest ona niszowa, ale nie ma szkół, które są profilowe w tym kierunku. W związku z tym nie tylko nie wykluczamy, ale wręcz optujemy za tym, żeby utworzyć klasę patronacką, która przygotowywałaby nam już wykwalifikowany personel pod kątem obsług maszyn – mówi dyrektor Brzezowski. Jak dodaje dyrektor techniczny DS Smith, także w tej kwestii możliwa jest współpraca z innymi firmami. - Jesteśmy otwarci na propozycje od przedsiębiorstw o podobnym do naszego profilu, głównie z branży mechaniczno-technicznej. Dzięki temu uczniowie jednej klasy będą miały praktyki w kilku zakładach.

Praktyki i staże - znajdź pracę z miastem


Warto przypomnieć, że pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu cały czas analizują lokalny rynek pracy pod kątem zapotrzebowania na konkretnych fachowców wśród potencjalnych inwestorów. Miasto uruchomiło program praktyk i staży, który w swoim założeniu ma wspierać młode osoby, które chcą odnaleźć się na lokalnym rynku pracy. Na platformie inwestycyjnej czeka kilkanaście ofert, m.in. dla sprzedawcy, informatyka, pracownika księgowości czy do biura obsługi klienta. Ponadto regularnie odbywają się spotkania z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego i zachęcają do korzystania przez uczniów i absolwentów z praktyk i staży oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców.

 

AP

 

Podczas spotkania w magistracie przedsiębiorcy rozmawiali o współpracy

 

W Bełchatowie znajdzie pracę w sumie ok. 300 osób

 


 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl