joombig banner rotation images

Menu

 

Integracji, aktywizacji i dbalości zdrowie bełchatowskich seniorów tego w Cafe Senior Raj na pewno nie brakujeIntegracja, aktywizacja i dbałość o zdrowie bełchatowskich seniorów - tego w Cafe Senior Raj na pewno nie brakuje

 

Zajęcia teatralno-literackie, muzyczne, sportowo-taneczne, brydż i szachy, a do tego spotkania z dietetykiem czy fizjoterapeutą – tak w największym skrócie przedstawia się oferta bełchatowskiego Centrum Aktywności Seniora. Dodatkowo od kwietnia rusza nowa grupa wsparcia, którą poprowadzi terapeuta uzależnień.

 

 


Do Punktu Informacji Prozdrowotnej i Cafe Senior Raj, które wspólnie troszczą się o bełchatowskich seniorów, przyjść może każdy. Aktywnie i zdrowo - tak brzmi dewiza ludzi tworzących i odwiedzajacych to miejsce przy ul. Energetyków  6. Spotkania są bezpłatne i nie trzeba się wcześniej na nie zapisywać. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno dla ducha, jak i ciała.

 


W każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca spotykają się pasjonaci teatru i literatury, w drugi i czwarty wtorek – melomani, a w pierwszy i trzeci czwartek – ci, którzy relaksują się przy pracach plastycznych. Jest też okazja do tego, by pograć w brydża i szachy, a także poruszać się w rytm muzyki.

 


Dla seniorów równie ważna jak miłe spędzenie wolnego czasu jest kwestia zdrowia. Stąd pomysł na regularne spotkania z dietetykiem i fizjoterapeutą. I tak dwa razy w miesiącu w Punkcie Informacji Prozdrowotnej robi się głośno na temat tego, co i jak jeść, żeby płynęły z tego same korzyści. Trzeba przyznać, że na pogadanki ze specjalistą w dziedzinie żywienia przychodzi coraz więcej osób, a następne spotkanie zaplanowano na 26 kwietnia (godz. 16-18). Seniorzy równie chętnie korzystają z porad fizjoterapeuty, który odwiedza Cafe Senior Raj w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca (godz.16-18).

 


Od kwietnia będzie też można skorzystać z porad terapeuty uzależnień, który poprowadzi grupę wsparcia dla seniorów. Regularnie, w poniedziałki między godz. 16 a 18 w Centrum Aktywności Seniorów spotykać się będą ludzie, którzy na co dzień borykają się z problemem uzależnienia albo współuzależnienia. Podczas zajęć uzyskają nie tylko odpowiedzi na nurtujące, często bardzo trudne, pytania, ale też wsparcie – zarówno od terapeuty, jak i innych uczestników. Dowiedzą się, jak radzić sobie w sytuacjach, gdy choroba uzależnienia dotyka ich samym lub bliskich. Co ważne, pomysł powołania grupy ze specjalistą wyszedł od samych seniorów. Jak sami mówią, jest to potrzebne, ponieważ samemu nie jest łatwo odnaleźć się w takich sytuacjach. Spotkania maja charakter otwarty, więc przyjść może każdy, kto poczuje, że potrzebuje takiego wsparcia. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 44 712 00 89.

KZB

 

harmonogramkwiecienczerwiec 1

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020