Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Mieszkańcy trzech bełchatowskich posesji mogą już bezpiecznie spożywać wodęMieszkańcy trzech bełchatowskich posesji mogą już bezpiecznie spożywać wodę

 

Bełchatowski sanepid informuje, że w próbkach wody pobranych z sieci wodociągu Parzniewice nie stwierdzono podwyższonej ilości mikroorganizmów. Oznacza to, że mieszkańcy mogą bez obaw o swoje zdrowie pić wodę bez ograniczeń.


Na terenie miasta woda z sieci wodociągu Parzniewice dostarczana jest do trzech posesji przy ul. Górnej – nr 3, 7 oraz 25. Wydany tydzień temu, 11 czerwca, komunikat przestrzegał przed bezpośrednim spożyciem wody z Parzniewic także mieszkańców kilkunastu miejscowości w gminie Bełchatów i trzech w gminie Kluki. Przez kilka dni mieszkańcy wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób z obniżoną odpornością (n.in. po przeszczepach, chemioterapii czy chorych na AIDS) musieli gotować przez 2 minuty a następnie studzić.


Po przebadaniu kolejnych próbek, które pracownicy sanepidu pobrali w ramach kontroli wewnętrznej i urzędowej, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie stwierdził, że woda jest już bezpieczna. Nie stwierdzono przekroczeń w zakresie przebadanych parametrów mikrobiologicznych. W związku z powyższym wodę można spożywać bez ograniczeń" – czytamy w komunikacie załączonym poniżej. Oznacza to, że picie wody nalanej bezpośrednio z kranu nie zagraża zdrowiu mieszkańców.


Komunikaty na temat jakości wody z wodociągu Parzniewice są na bieżąco umieszczane na stronie Państwowego Inspektora Sanitarnego www.pis.lodz.pl/belchatow.

 

AP

Załączniki:
Download this file (komunikat_Parzniewice_14_06_2019.pdf)Komunikat Parzniewice 14.06.2019[ ]334 kB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020