joombig banner rotation images

Menu

 

Ponad 200 osobom bełchatowski MOPS wypłacił już rozszerzone śwaidczenie 500+Ponad 200 osobom bełchatowski MOPS wypłacił już rozszerzone śwaidczenie 500+

 

Bełchatowski MOPS ruszył z wypłatą rozszerzonego 500 plus. Świadczenie trafiło już do ponad 200 osób, kolejne przelewy czekają na zatwierdzenie. Do tej pory do MOPS-u wpłynęło ponad 4 tys. wniosków i wciąż spływają nowe. Od 1 sierpnia, oprócz drogi elektronicznej, będzie je można także złożyć w wersji papierowej.

 

 

1 lipca zmieniły się zasady rządowego programu 500+. Teraz, niezależnie od dochodu, świadczenie wypłacane jest też na pierwsze dziecko w rodzinie. Wcześniej przysługiwało ono wyłącznie, gdy zarobki rodziny nie przekraczały 800 zł netto lub 1200 zł, kiedy wychowuje się dziecko niepełnosprawne.

 

Dzięki rozszerzeniu programu 500 plus liczba dzieci, na które można pobierać świadczenie, wzrosła w Bełchatowie o ponad połowę. Wcześniej było ich nieco ponad 5 tys., teraz jest ponad 10 tys. – Na ten moment wpłynęło do nas ponad 4 tys. wniosków, ale wciąż spływają nowe – mówi Magdalena Liczner, Kierownik Działu Świadczenia Rodzinne w bełchatowskim Ośrodku Pomocy Społecznej. – Rozpatrujemy je na bieżąco, systematycznie chcielibyśmy także wysyłać przelewy – dodaje Magdalena Liczner.

 

Bełchatów jako jeden z pierwszych w regionie ruszył z wypłatą 500 plus. Świadczenia trafiły już do ponad 200 osób, kolejne przelewy czekają na zatwierdzenie.

 

Wnioski o rozszerzone 500+ można składać przez cały czas. Warto jednak pamiętać, że ci którzy złożą go najpóźniej do końca września otrzymają wyrównanie także za lipiec i sierpień. Jeśli rodzic prześle wniosek dopiero w październiku, wówczas wypłacanie świadczenia zacznie się dopiero od tego miesiąca - bez wyrównania za trzy poprzednie.

 

Rodzice, którzy chcą złożyć wniosek w formie elektronicznej, mogą skorzystać z kanału bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia lub portalu PUE ZUS.

 

1 sierpnia rusza natomiast przyjmowanie tradycyjnych, papierowych wniosków. Do wyboru są dwie opcje – można je wysłać za pośrednictwem poczty lub osobiście dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ul. Dąbrowskiego 2) bądź jego punktu, który mieści się w budynku WOD.-KANu przy ul. św. Faustyny Kowalskiej 9.  

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020