joombig banner rotation images

Menu

Trening alarmowania zaplanowany jest na 1 sierpnia - w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Na 1 sierpnia, o godz. 17 zaplanowany jest trening systemu wykrywania i alarmowania

 

Na 1 sierpnia zaplanowany jest trening systemu wykrywania i alarmowania.  Oznacza to, że w całym kraju o godz. 17 zostaną uruchomione syreny. Będą one wyć nieprzerwanie przez jedną minutę. Komunikaty w tej sprawie wydali wojewodowie, m.in. łódzki.

  

Data corocznego treningu nie jest przypadkowa, właśnie na ten dzień przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku mija od tych wydarzeń 75 lat.

 

Syreny zaczną wyć punktualnie o 17, bo właśnie o tej godzinie – nazywanej „W”, w 1944 roku wybuchło powstanie. Będą wyć nieprzerwanie przez minutę. Mają one upamiętnić walczących w powstaniu, ale zostają też uruchomione, by sprawdzić czy system działa poprawnie.

 

Wojewódzki trening systemu wykrywania i alarmowania z wykorzystaniem syren prowadzony jest co roku. Wszystko po to, aby zweryfikować skuteczność jego funkcjonowania. Jest to także dobra okazja, aby praktycznie przećwiczyć umiejętność uruchamiania systemu. Syreny (w ramach krajowego systemu w sytuacji pokoju i stanach nadzwyczajnych) włącza się w sytuacjach wyjątkowego zagrożenia. Minimum raz w roku powinno być sprawdzane ich działanie. 

 

Sprawdź: bełchatowskie obchody rocznicy Powstania Warszawskiego

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020