Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Odra to kolejny po Felku budynek, który przejdzie termomodernizacjęOdra to kolejny po Felku budynek, który przejdzie termomodernizację

 

Miasto podpisało właśnie umowę na termomodernizację budynku komunalnego przy ul. Czaplinieckiej 5. Remont Odry, który powinien zakończyć się w grudniu 2020 roku obejmie m.in. modernizację instalacji elektrycznej, wodnej i centralnego ogrzewania. Wszystkie prace kosztować będą miasto ponad 9 mln zł z czego 5 mln zł to unijne dofinansowanie, które magistrat pozyskał w ramach RPO Województwa Łódzkiego.

 

Odra to jeden z dawnych bełchatowskich hoteli robotniczych. Obecnie znajdują się w nim mieszkania komunalne. Dzięki termomodernizacji komfort mieszkających w nim 102 rodzin zdecydowanie się poprawi.

 

Przebudowa Odry będzie prowadzona wielotorowo. W ramach termomodernizacji ocieplone zostaną ściany zewnętrzne i wewnętrzne, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa a stropodach zyska termoizolację. Ponadto w budynku wymieniona zostanie instalacja wewnętrzna centralnego ogrzewania, w tym orurowanie i grzejniki z zaworami termostatycznymi. W Odrze, podobnie jak w Felku, wentylację grawitacyjną zastąpi mechaniczna, która zapewni odzysk ciepła na poziomie minimum 55 procent. Przewidziana jest także wymiana w częściach wspólnych instalacji elektrycznej, gdzie stare oprawy świetlówkowe zastąpią nowoczesne oprawy typu LED.

 

W ramach termomodernizacji wykonana zostanie także wewnętrzna instalacja gazowa wraz z montażem kuchni gazowych we wszystkich lokalach mieszkalnych, z kolei stare wodomierze wymienione zostaną na te umożliwiające ich odczyt radiowy.

 

Wszystkie prace, które przeprowadzi bełchatowska firma Sanel kosztować będą miasto ponad 9 mln 281 tys. zł. Na realizację inwestycji, która powinna zakończyć się w grudniu 2020 roku, magistrat  pozyskało blisko 5 mln zł unijnego dofinansowania. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, a dokładniej z programu gospodarka emisyjna. Termomodernizacja Odry to kolejne proekologiczne działania Bełchatowa.

 

Warto przypomnieć, że w grudniu 2017 roku zakończyła się przebudowa budynku mieszkalnego przy ul. Czaplinieckiej 44 d. Felek nie tylko zyskał nowe oblicze, ale przede wszystkim zmienił się w obiekt niskoemisyjny o zmniejszonym zapotrzebowaniu na energię elektryczną, co potwierdza sporządzony po roku użytkowania „Raport z osiągnięcia efektu ekologicznego”.

 

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl