joombig banner rotation images

Menu

 

Na zakup nowych autobusów miasto pozyskało unijną dotację w wysokości blisko 7,5 mln zł

Na zakup nowych autobusów miasto pozyskało unijną dotację w wysokości blisko 7,5 mln zł

 

Sześć nowych autobusów, o które wzbogacił się tabor bełchatowskiego MZK, już kursuje po ulicach. „Elektryki” jeżdżą na liniach 2 i 9, a na pozostałych trasach nowoczesne diesle. Nowe emzetki są ekologiczne i spełniają wszystkie normy.

 

Bełchatowianie mogą się już przejechać nowymi, miejskimi autobusami. Kursują one na trasach od poniedziałku, 29 lipca. Trzy elektryczne Solarisy jeżdżą na liniach 2 i 9, można więc je spotkać podróżując w kierunku szpitala, Grocholic lub os. Binków. Są one niskopodłogowe, mają 24 miejsca siedzące, 48 stojących (jeśli autobusem będzie jechać osoba na wózku inwalidzkim wówczas liczba miejsc stojących spada do 42). Zostały wyposażone w baterie o pojemności 200 kWh oraz złącze plug-in, które umożliwia ładowanie poprzez ładowarkę znajdującą się na terenie zajezdni. W pełni naładowane baterie zapewniają zasięg do 160 km, co oznacza, że bez ładowania autobus będą mogły jeździć jedną pełną zmianę. Elektryczne Solarisy Urbino 12, uznane za Autobus 2017 roku.

 

Na pozostałych trasach jeżdżą trzy kolejne nowe autobusy. Mowa o emzetkach z nowoczesnym silnikiem diesla. Wszystkie spełniają surową normę emisji spalin Euro 6, zgodnie z którą dopuszczalna wartość emisji tlenków azotu wynosi 400 mg/kWh, a limit emisji cząstek stałych wynosi 10 mg/kWh.

 

Jak jeździ się nowymi autobusami sprawdzała także prezydent Mariola Czechowska. – Mieszkańcy na pewno odczują różnicę. Elektryczne emzetki mają wiele nowoczesnych rozwiązań, a co najważniejsze są także wygodne, ciche i ekologiczne. Mam nadzieję, że miejską komunikacją będzie podróżować coraz więcej bełchatowian – mówi prezydent Czechowska.

 

Na zakup nowych emzetek oraz przebudowę infrastruktury miasto pozyskało unijną dotację na blisko 7,5 mln zł. To prawie 70 proc. kosztów całej inwestycji, które opiewają na kwotę 10,8 ml zł.

 

>>> ZOBACZ jak wyglądają nowe emzetki

 

AD-A

Jak jeździ się nowymi emzetkami sprawdzali: prezydent Czechowska i wiceprezydent MatyśkiewiczJak jeździ się nowymi emzetkami sprawdzali: prezydent Czechowska i wiceprezydent Matyśkiewicz

Nowe autobusy wożą pasażerów od poniedziałku, 29 lipca Nowe autobusy wożą pasażerów od poniedziałku, 29 lipca

MZK wzbogacił się o sześć nowych autobusów MZK wzbogacił się o sześć nowych autobusów

Elektryczne emzetki kursują na liniach 2 i 9, diesle na pozostałych Elektryczne emzetki kursują na liniach 2 i 9, diesle na pozostałych

Nowe autobusy wyposażone są w miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz dziecięce wózki Nowe autobusy wyposażone są w miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz dziecięcych wózków

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020