joombig banner rotation images

Menu

 

To już trzeci blok BTBS-u przy ul. Chmielowskiego To już trzeci blok BTBS-u przy ul. Chmielowskiego

 

Pełną parą idzie budowa nowego bloku BTBS przy ul. św. Alberta Chmielowskiego. Budynek ma już wszystkie piętra, ruszyła budowa dachu. Montowane są także okna i instalacje. Wszystko ma być gotowe w lutym przyszłego roku, a miesiąc później klucze do swoich mieszkań będą odbierać nowi lokatorzy.

 

To już trzeci blok Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w tej lokalizacji. Będzie on bliźniaczy do tych, które już tam stoją. Budowa jest na półmetku, prace idą zgodnie z planem.

 

– Budynek ma już wszystkie kondygnacje, teraz ruszamy z budową dachu – mówi Zbigniew Kuchciak, prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. – W większości mieszkań są już zamontowane okna, trwa montaż kolejnych. Rozprowadzane są także instalacje, stawiane ścianki działowe, a ściany przygotowywane do tynkowania. Rozpoczęcie prac tynkarskich przewidziane jest na początek sierpnia – tłumaczy prezes BTBS. Równolegle z robotami wewnątrz budynku, prowadzone są prace na jego elewacji zewnętrznej. Blok jest właśnie ocieplany, co potrwa przez kilka najbliższych tygodni. W trakcie jest także budowa nowego parkingu na blisko 40 miejsc postojowych.

 

W nowym bloku, podobnie jak w dwóch pozostałych, powstało 39 mieszkań. Wśród nich 7 kawalerek, 20 dwupokojowych i 12 trzypokojowych. Ich metraż waha się od 30 do 67 metrów kwadratowych. Każde ma balkon i nowoczesny układ pomieszczeń. Do tego winda i piwnica, a na każdym piętrze także wózkownia. Wszystkie mieszkania mają już swoich najemców, którzy partycypowali w kosztach budowy.

 

– Co ważne lokale oddajemy w stanie gotowym do zamieszkania. Oznacza to, że w pokojach ułożone będą panele podłogowe, z kolei łazienki wyposażamyw armaturę sanitarną, glazurę i terakotę – dodaje prezes Kuchciak.

 

Budowa bloku przy Chmielowskiego ma kosztować ponad 7 mln zł z czego 1,6 mln zł dołożyło miasto. Pozostałe pieniądze to środki własne BTBS, partycypacja przyszłych najemców oraz zaciągniętego przez Zarząd Spółki kredytu w ramach programu wsparcia społecznego budownictwa czynszowego. Głównym wykonawcą jest bełchatowska firma MK Budima.

 

AD-A

Jednocześnie prowadzone są roboty wewnatrz, jak i na zewnątrz budynku W bloku stawiane są właśnie kolejne ścianki działowe, a ściany przygotowywane są do tynkowania

Na półmetku są także prace związane z budową parkingu Na półmetku są prace związane z budową parkingu

Trwa ocieplanie budynku, roboty w tym zakresie potrwają przez kilka najbliższych tygdoniu Trwa ocieplanie budynku, roboty w tym zakresie potrwają przez kilka najbliższych tygodni

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020