joombig banner rotation images

Menu

 

Wnioski o 500+ będą przyjmowane tylko w punkcie na DąbrowskiegoWnioski o 500+ będą przyjmowane tylko w punkcie na Dąbrowskiego

 

Bełchatowianie, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o rozszerzone 500 plus, a chcieliby to zrobić w sposób tradycyjny, powinni zgłosić się do głównej siedziby MOPS-u. Od 19 sierpnia bowiem punkt przy ul. Faustyny Kowalskiej nie będzie już działał.

 


Dotychczas do dyspozycji mieszkańców, którzy składali wnioski o świadczenia rodzinne w formie papierowej, były dwa punkty. Od poniedziałku, 19 sierpnia, jeden z nich, a konkretnie ten mieszczący się w siedzibie spółki Wod.-Kan. przy ul. Faustyny Kowalskiej 9 zawiesza swoją działalność. Powodem takiej decyzji jest bardzo niska frekwencja petentów w tym punkcie. W związku z tym, że coraz więcej bełchatowian decyduje się na składanie wniosków o 500+ drogą internetową, zainteresowanie punktami stacjonarnymi zdecydowanie maleje.

 

Od 19 sierpnia wnioski o 500+ w formie tradycyjnej złożymy w głównej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy u. Dąbrowskiego 2. Rodzice odwiedzający tę placówkę mogą być spokojni, nie będą musieli stać w długich kolejkach. Na złożenie wniosku potrzeba niewiele czasu, a przyjmowanie ich odbywa się w sposób płynny.

 

Na zainteresowanych pobraniem i złożeniem wniosków na 500+, dobry start oraz inne świadczenia rodzinne, a także te z funduszu alimentacyjnego pracownicy MOPS-u czekają w poniedziałek, środę, czwartek i piątek w godzinach 8–15, natomiast we wtorek w godzinach 8–17.

 

Papierowe wnioski można też pobrać ze strony internetowej MOPS-u, zamieszczamy je także w załączniku. Wypełnione dokumenty możemy albo przynieś na Dąbrowskiego 2, albo wysłać pocztą na adres MOPS-u. Cały czas przyjmowane są również wnioski elektroniczne. W tym przypadku trzeba skorzystać z portalu Emp@tia, PUE ZUS bądź bankowości elektronicznej.

 

Przypomnijmy, że nie ma konkretnie ustalonego terminu, do którego należy wniosek złożyć. Niemniej, rodzice, którzy zrobią to do końca września, otrzymają wyrównanie świadczenia za lipiec i sierpień. Jeśli wniosek będzie złożony później, wypłacanie 500+ zacznie się dopiero od tego miesiąca – bez wyrównania od lipca.


KZB

 

Załączniki:
Download this file (SW-1.pdf)Wniosek 1[ ]99 kB
Download this file (SW-1Z.pdf)Wniosek 2[ ]83 kB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020