joombig banner rotation images

Menu

 

Obchody Dnia Energetyka ba stałe wpisały się w kalendarz bełchatowskich uroczystościObchody Dnia Energetyka na stałe wpisały się w kalendarz bełchatowskich uroczystości

 

Akademia z udziałem gości z całego kraju, medale i wyróżnienia za długoletnią pracę, gratulacje, życzenia, a wszystko to w ramach oficjalnych obchodów Dnia Energetyka. Tradycyjnie nie mogło również zabraknąć akcentów artystycznych.


Na oficjalne obchody Dni Energetyka złożyło się kilka wydarzeń. W poniedziałek, 19 sierpnia, bełchatowscy energetycy spotkali się na uroczystej akademii, a wcześniej, dokładnie w dniu swojego święta, uczestniczyli w uroczystej mszy św. W intencji energetyków i ich rodzin w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego modlił się abp. Grzegorz Ryś. W nabożeństwie uczestniczyli m.in. parlamentarzyści i władze miasta.

 

Jak co roku na oficjalne obchody święta pracowników sektora energetycznego do hali widowiskowo-sportowej w Bełchatowie zaprosił organizator, koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Wśród gości byli także parlamentarzyści, władze województwa i bełchatowscy samorządowcy.


Coroczna akademia to najlepszy moment na docenienie i wręczenie odznaczeń resortowych, nagród, złotych, srebrnych i brązowych medali oraz Złotego Krzyża Zasługi. W sumie wyróżnionych zostało 129 najbardziej zasłużonych pracowników bełchatowskiego giganta energetycznego. Były gratulacje, słowa uznania i życzenia.


- Dzięki Waszej pracy Bełchatów jest energetyczną stolicą Polski. Proszę przyjąć od nas najlepsze życzenia, zdrowia, radości, spokoju, ludzkiej życzliwości. Życzymy, aby nigdy nie zabrakło Wam dobrej energii, a moc zawsze była z Wami. Szanowni Państwo, wszystkiego najlepszego – mówiła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.


W trakcie akademii był również czas na okresowe podsumowania oraz prezentację osiągnięć. Pamiętając, że Elektrownia Bełchatów to największa na świecie elektrownia opalana węglem brunatnym, nie można przecenić jej znaczenia nie tylko dla naszego miasta i regionu, ale także całego kraju. Nie bez kozery mówi się, że Bełchatów stanowi energetyczne centrum Polski, które w znacznym stopniu przyczynia się do budowania bezpieczeństwa energetycznego Polski.


Przypomnijmy, że od 1991 roku patronem energetyków jest św. Maksymilian Kolbe, elektryk z zamiłowania. Zginął męczeńsko w obozie koncentracyjnym 14 sierpnia 1941 roku. Właśnie ta data została przyjęta jako Dzień Energetyka. W latach 1956-1972 energetycy świętowali każdego dnia 1 września, a od 1973 roku do 1990 roku - w pierwszą niedzielę września.


KZB

 

W uroczystej akademi udział wzęli m.in. prezydent miasta Mariola Czechowska oraz wiceprezydenci Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz PolitańskiW uroczystej akademi udział wzęli m.in. prezydent miasta Mariola Czechowska oraz wiceprezydenci Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz Politański

 

Odznaczenia, medale i wyróżnienia trafiły do blisko 130 bełchatowskich energetykówOdznaczenia, medale i wyróżnienia trafiły do blisko 130 bełchatowskich energetyków

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020