joombig banner rotation images

Menu

pozar2a

W środę, 21 sierpnia w godzinach popołudniowych – po godz. 16 powstał pożar na terenie spalarni odpadów przy ul. Przemysłowej. Trwa akacja dogaszania, na miejscu pracuje sześć zastępów straży w tym druhowie OSP Bełchatów.

 

Jak mówi mł. bryg. Wojciech Maciejewski, rzecznik prasowy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie sytuacja jest opanowana: -  Trwa  dogaszanie pieca, który służył do spalania odpadów. Nie ma żadnego zagrożenia życia, sytuacja jest opanowana. Na ten moment nie wiadomo jeszcze co było przyczyną pożaru.

 

Zanim na miejsce przyjechali strażacy pożar próbowali ugasić pracownicy spalarni. Dwóch, z objawami zatrucia dwutlenkiem węgla, przewieziono do bełchatowskiego szpitala.

 

Na miejscu byli również strażnicy miejscy, którzy pomagali w akcji. Na ul. Przemysłową dotarł również pracownicy Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w bełchatowskim magistracie oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy również podkreślają, że sytuacja jest opanowana. 

 

AKTUALIZACJA:

Dogaszanie pożaru trwało trzy godziny, a w akcji udział wzięło w sumie dziewięć zastępów straży pożarnej. - Pożar powstał w piecu w instalacji do wypalania odpadów. Ogniem objęta została sama instalacja, nie odpady medyczne - informuje mł. bryg. Wojciech Maciejewski, rzecznik prasowy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020