joombig banner rotation images

Menu

 

Bełchatowska Pielgrzymka Piesza trwać będzie blisko tydzieńBełchatowska Pielgrzymka Piesza trwać będzie blisko tydzień

 

Ponad 600 bełchatowskich pielgrzymów wyruszyło na Jasną Górę. To już 126. Bełchatowska Pielgrzymka Piesza. Podobnie jak w latach ubiegłych do piechurów dołączą rowerzyści i biegacze. Powrót zaplanowano na 28 sierpnia.


Jak co roku, 22 sierpnia, z Bełchatowa wyruszyła piesza pielgrzymka do Częstochowy. Po mszy św. w ogrodach przy kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie, do drogi gotowe były cztery grupy pielgrzymów: „Niebieska”, „Biała”, „Zielona” i „Czerwono-żółta”.

 

Bełchatowianie na pątniczym szlaku spotykają się już po raz 126. W pielgrzymce, której hasło w tym roku brzmi „Stworzycielu – Duchu, Przyjdź!”, udział bierze 640 mieszkańców. Przed nimi trzy dni wspólnej wędrówki. Do pokonania mają ponad 80 kilometrów. Wzorem lat ubiegłych pątnicy na noclegi zatrzymają się w Brudzicach i Broniszewie, a w drodze powrotnej – w Woli Blakowej. Na Jasną Górę dotrą w sobotę, 24 sierpnia. Uroczyste wejście na częstochowskie błonia zaplanowano około godz. 13.

 

Zanim jednak to nastąpi, do piechurów dołączą rowerzyści, którzy swoje pielgrzymowanie z bełchatowską Rowerową Załogą Zgrzyt rozpoczną w sobotę, 24 sierpnia. Jechać będą tempem umiarkowanym przez Łękińsko, Brudzice, Lgotę Wielką, Brzeźnicę i Mykanów. To już 19. pielgrzymka rowerowa z Bełchatowa.


Tradycyjnie już też 26 sierpnia, na krótko przed uroczystą mszą św., przed częstochowskim sanktuarium pojawią się również uczestnicy Spartakusowej Bełchatowskiej Pielgrzymki Biegowej. Z Bełchatowa wybiegną w poniedziałek, 26 sierpnia, o godz. 2 w nocy.

 

W dwudniową drogą powrotną z Częstochowy do Bełchatowa pielgrzymi ruszą jedną zwartą grupą wcześnie rano, 27 sierpnia, a na ulicach naszego miasta powitamy ich wieczorem następnego dnia.

 

Fotorelacja z wyjścia bełchatowskiej pielgrzymki dostępna na miejskim profilu FB.

KZB

 

Na pielgrzymkowy szlak bełchatowianie wyruszyli już po raz 126Na pielgrzymkowy szlak bełchatowianie wyruszyli już po raz 126

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020