joombig banner rotation images

Menu

 

"Rol-Szansa" to wystawa, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rolników i nie tylko

 

Wystawy maszyn, urządzeń i narzędzi rolniczych, kiermasze roślin oraz produktów lokalnych, a do tego konkursy, pokazy rękodzieła animacje i zabawy dla dzieci oraz koncerty zespołów ludowych – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na wystawę „XXVIII Rol-szansa 2019”. Spotkanie odbędzie się 24-25 sierpnia w Piotrkowie Trybunalskim. Przyjść może każdy.

 

Weekend, 24-25 sierpnia, dla rolników i wszystkich, związanych z tą branżą, zapowiada się bardzo ciekawie. Wystawa „XXVIII Rol-Szansa 2019”, na którą zaprasza Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Kasztelańskiej 9 (zamek w Bykach). Uroczyste otwarcie tego dwudniowego wydarzenia, którego hasło przewodnie brzmi: "Unowoczesniamy rolnictwo i obszary wiejskie", zaplanowano na sobotę, na godz. 11.

 

Jak zapewniają organizatorzy, na wystawie każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno hodowcy, plantatorzy, jak i sadownicy czy ogrodnicy, ale nie tylko oni. Będzie coś dla małych i dużych. Zobaczyć będzie można m.in. maszyny, urządzenia i narzędzia wykorzystywane na roli, środki do produkcji rolniczej, a także nowoczesne rozwiązania w budownictwie inwentarskim. Odbędzie się też prezentacja roślin uprawnych oraz produktów rękodzielniczych. Nie zabraknie stoisk z kwiatami, krzewami i owocowymi drzewkami czy szeroką gamą lokalnych produktów. Na żądnych wiedzy czekać będą specjaliści doradztwa rolniczego oraz fachowe książki czy poradniki.


Ponadto dla uczestników imprezy przygotowano konkursy, m.in. wiadomości rolniczych, z kolei dla dzieci i młodzieży animacje oraz warsztaty etnograficzne, a wszystko to w rytm ludowej muzyki. Na plenerowej scenie swoją twórczość zaprezentują bowiem liczne zespoły folklorystyczne.

 

Wszystko dziać się będzie między godz. 8 a 16, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

KZB

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020