joombig banner rotation images

Menu

 

Urzędnicy i przedstawiciele organizacji pozarządowych rozmawiali o różnych formach współpracyUrzędnicy i przedstawiciele organizacji pozarządowych rozmawiali o różnych formach współpracy

 

Miasto ruszyło z cyklem spotkań dla bełchatowskich organizacji pozarządowych. Pierwsze za nami, rozmawiano m.in. o formach i programie współpracy. Będą też warsztaty m.in. jak poprawnie pisać oferty.

 

 

Do końca listopada każdy samorząd powinien przyjąć program dotyczący współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi na kolejny rok. Nad jego przygotowaniem pracują już także bełchatowscy urzędnicy.

 

– Przy tworzeniu takiego programu niezwykle cenne są opinie i wskazówki właśnie organizacji i stowarzyszeń. Dlatego zaproponowaliśmy im cykl spotkań, podczas których będziemy rozmawiać między innymi o formach współpracy – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Bełchatowa.

 

Pierwsze spotkanie odbyło się w środę, 18 września. Z zaproszenia skorzystało ponad trzydzieści organizacji. – Padło sporo pomysłów, a także istotnych uwag i wskazówek. Szczególnie dotyczyły pozafinansowych form współpracy. Wierzę, że wiele z nich uda się wprowadzić – tłumaczy dyrektor Nowak.

 

Urzędnicy planują, aby program współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok trafił do konsultacji na początku października. A na 16 października zaplanowane jest kolejne spotkanie. Będzie ono połączone z warsztatami sporządzania sprawozdań z realizacji zadań publicznych. Następne odbędą się 5 listopada i dotyczyć będą sporządzania ofert na realizację zadań publicznych.

 

– Podczas naszych spotkań przedstawiciele organizacji dowiedzą się wielu praktycznych rzeczy, które są niezbędne przy rozliczeniach czy pisaniu ofert. Mamy nadzieję, że warsztaty będą dla nich pomocne – podsumowuje dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim magistracie.

 

AD-A

 

W piwerwszym spotkaniu w magistracie udział wzięło ponad 30 organizacjiW pierwszym spotkaniu w magistracie udział wzięło ponad 30 przedstawicieli organizacji

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020