joombig banner rotation images

Menu

 

Podczas Dnia bez Samochodu najmłodsi bawili się i uczyli zasad ruchu drogowego jednocześniePodczas miejskiego Dnia bez Samochodu najmłodsi jednoczesnie bawili się i uczyli zasad ruchu drogowego


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu już za nami, a zamykający go bełchatowski Dzień bez Samochodu cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W niedzielne popołudnie, 22 września, na pl. Narutowicza atrakcji nie brakowało – od miasteczka ruchu drogowego, przez znakowanie rowerów, jazdy próbne i warsztaty z eco drivingu, po wystawę fotograficzną i wręczanie sadzonek drzew.

 

W niedzielę, 22 września, na pl. Narutowicza i zamkniętym odcinku ul. L. i M. Kaczyńskich zarówno młodsi, jak i starsi bełchatowianie przekonali się, że poruszanie się bez auta może być również interesujące. Atrakcji przygotowanych na ten dzień nie brakowało.

 

Uczestnicy akcji mogli pojeździć nie tylko na rowerach czy wsiąść do elektrycznego samochodu osobowego albo autobusu, ale też spróbować się w jeździe samochodem na trolejach. Wśród dorosłych zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty z eco-jazdy, z kolei nastolatkowie chętnie przystępowali do egzaminu na kartę rowerową. Ponadto każdy chętny mógł oddać swój rower w ręce policjantów, którzy znakowali wszystkie jednoślady, a poza tym dowiedzieć się czegoś więcej na temat bełchatowskich ścieżek rowerowych.

 

Spotkania ze strażnikami miejskimi w miasteczku ruchu drogowego z kolorowankami i zagadkami na długo zostaną w pamięci najmłodszych mieszkańców, podobnie zresztą jak różnorodne gry, zabawy, dmuchańce, malowanie buziek czy puszczanie baniek z animatorami.

 

Podczas bełchatowskiej odsłony Dnia bez Samochodu nie brakowało akcentów artystycznych. Każdy, kto przyszedł na pl. Narutowicza, mógł zobaczyć pokonkursową wystawę fotograficzną „Nieemisyjnie po Bełchatowie”, a także zapoznać się z programem zbliżajacego się Festiwalu Sztuki Jabłka, na który zapraszamy już w pierwszy weekend października.


Na proekologiczny charakter tej cyklicznej miejskiej imprezy złożyła się również akcja rozdawania zainteresowanym sadzonek drzew. Tym razem mieszkańcy odebrali ponad 300 roślinek.

 

>>> Fotoleracja z miejskiego Dnia bez Samochodu

 

KZB

 

Ponad 300 sadzonek drzew trafiło do rąk mieszkańcówPonad 300 sadzonek drzew trafiło do rąk mieszkańców

 

Chętnych ani na znakowanie roweru, ani na kartę rowerową nie brakowałoChętnych ani na znakowanie roweru, ani na kartę rowerową nie brakowało

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020