joombig banner rotation images

Menu

 

W akcji Masz Głos doświadczeniem i rada dzielą się koordynatorzy grup wojewódzkichW akcji Masz Głos doświadczeniem i radą chętnie dzielą się koordynatorzy grup wojewódzkich


Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Masz Głos. Zgłosić się może każdy, kto chce zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Organizatorzy z jednej strony stawiają na nowe pomysły i działanie w terenie, z drugiej na zacieśnianie współpracy między społecznością lokalną a samorządami. Termin rejestracji mija 30 września.

 

 

Wszyscy mamy wpływ na to, co dzieje się wokół nas, trzeba tylko głośno mówić o swoich potrzebach i pomysłach – z takiego właśnie założenia wychodzą uczestnicy akcji Masz Głos. Ruszyła kolejna edycja tego przedsięwzięcia. Jego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Fundacja im. Stefana Batorego, która w edycji 2019/2020 do współpracy zaprosiła pięć organizacji partnerskich.

 

Akcja ma zasięg ogólnopolski, a udział w niej wziąć mogą m.in. instytucje publiczne (np. szkoły, biblioteki, ośrodki kultury), organizacje społeczne, stowarzyszenia, fundacje, sołectwa, rady osiedli, lokalne media, a także grupy o charakterze nieformalnym. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września na stronie www.maszglos.pl

 

Co ważne, rejestracja nic nie kosztuje, a do tego fundacja zapewnia nie tylko szkolenia, ale również wsparcie regionalnych koordynatorów. To oni podpowiadają, jak realizować swoje pomysły na poziomie lokalnym. Mają nie tylko wiedzę z zakresu współpracy z samorządami, ale również wieloletnie doświadczenie w rozwiazywaniu rozmaitych trudności z tym związanych. Spotkamy ich w każdym województwie, zawsze chętnie wezmą udział w spotkaniu z grupą mieszkańców.


Więcej informacji na temat samej akcji i spotkań z koordynatorami uzyskamy pod nr tel. tel. 785 83 66 13 (Iwona Janicka, koordynatorka akcji Masz Głos, Fundacja Aktywności Lokalnej) lub 663 83 63 73 od poniedziałku do piątku w godz. 9-16.

 

Dodajmy, że każdego roku podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie za najskuteczniejsze działania wręczana jest nagroda specjalna. Tytuł „Super Samorząd” przyznawany jest zarówno uczestnikom akcji, jak i samorządom, które wyszły naprzeciw lokalnej społeczności.

 

Już blisko jedna trzecia polskich gmin skorzystała na zaangażowaniu mieszkańców w lokalne sprawy. W roku ubiegłym do akcji zgłosiło się ponad 300 pomysłodawców z ponad 200 gmin w całym kraju. Ścieżki rowerowe, doświetlanie ulic, pumptrak, działanie na rzecz seniorów i przeciwdziałanie hałasowi – to tylko niektóre ze zrealizowanych od 2006 roku społecznych projektów w ramach akcji Masz Głos. Nadszedł czas na kolejne.


KZB

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020