joombig banner rotation images

Menu

 

Do wspólnego "Sprzątania świata" przyłączyć może się każdyDo wspólnego "Sprzątania świata" przyłączyć może się każdy


Porządkowanie lasu i terenowa gra w podchody, ognisko z pieczeniem kiełbasek, a dla najmłodszych przedstawienie pt. „Czarownica Niska Emisja” – tak w skrócie zapowiada się wrześniowa akcja „Sprzątania świata” w Bełchatowie. Wziąć w niej udział może każdy, bez względu na wiek. Startujemy w niedzielę, 29 września, o godz. 14, z placu Jednostki Strzeleckiej 1001 „Strzelec”.

 

 

Bełchatowianie zawsze chętnie włączają się w ogólnopolskie „Sprzątanie świata”. Nie inaczej będzie w tym roku. Projekt „EBE – Energia-Bełchatów-Ekologia”, czyli porządkowanie lasu na sportowo ruszy w niedzielę, 29 września. Dla uczestników wydarzenia miasto przygotowało mnóstwo atrakcji.

 

- Wrzesień to taki czas, kiedy na całym świecie ludzie przystępują do „Sprzątania świata”, my również. W ramach projektu „Edukacja ekologiczna” proponujemy mieszkańcom, i tym starszym, i tym młodszym, wspólne działanie na rzecz czystości w naszych lasach – mówi Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie. - Do udziału w akcji zachęcamy całe rodziny, bo to doskonała okazja do tego, by zrobić coś dobrego dla Ziemi i jednocześnie ciekawie, inaczej niż na co dzień, spędzić wolny czas – dodaje dyrektor Nowak.

 

Kolejna edycja „Sprzątania świata” połączona będzie ze znaną i lubianą grą terenową w podchody. Uczestnicy z mapkami w ręku przemierzać będą bełchatowski las. Jednym z ważniejszych zadań podczas zabawy będzie zbieranie różnych śmieci, które napotkają na swej drodze. Na akcję zabrać należy wygodne buty i dobry humor, a o resztę, m.in. worki na śmieci i rękawiczki, zatroszczą się już organizatorzy.

 

Wszystko zacznie się o godz. 14 na placu ogniskowym Jednostki Strzeleckiej 1001 „Strzelec” przy ul. Rodziewicza 10 w Bełchatowie. Wspólne sprzątanie lasu i zabawa jednocześnie potrwają do godz. 16. Wtedy też rozpocznie się przedstawienie, podczas którego najmłodsi dowiedzą się, jak mogą jeszcze lepiej zadbać o swoje środowisko. Spektakl „Czarownica Niska Emisja” wystawi grupa teatralna Krakowskie Biuro Promocji Kultury.

 

To proekologiczne spotkanie zakończy się wspólnym ogniskiem. Uczestnicy będą mogli nie tylko ogrzać się po akcji, ale również posilić. Ciepłych, pieczonych kiełbasek starczy dla każdego.


„EBE – Energia-Bełchatów-Ekologia” to projekt, dzięki któremu miasto włącza się do europejskiej akcji zachęcającej ludzi do zmiany negatywnych dla środowiska i zdrowia przyzwyczajeń.


KZB

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020