joombig banner rotation images

Menu

 

Na warsztatach będą sie uczyć, jak profesjonalnie tworzyć start-apyNa warsztatach będą sie uczyć, jak profesjonalnie tworzyć start-apy


Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z tworzenia start-upów. Jak zrealizować pomysł na biznes, czym są pitching, plan marketingowy czy narzędzia e-commerce – tego m.in. dowiedzą się uczestnicy dwudniowego szkolenia organizowanego przez bełchatowski magistrat. Na zgłoszenia czekamy do 6 października.

 

 

Szkolenie z zakresu tworzenia start-upów – tego w bełchatowskim urzędzie miasta jeszcze nie było. - RE:START UP to nowy projekt, który kierujemy do kreatywnych ludzi w różnym wieku. Mogą to być osoby uczące się - powyżej 15 roku życia, bezrobotne, pracujące, w tym prowadzące działalność gospodarczą – mówi Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta. - Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców, by realizowali swoje pomysły, by przekuwali je w dochodowy biznes, a formuła start-upu jest do tego właśnie stworzona – dodaje dyrektor Nowak.

 

Warsztaty są nieodpłatne i już można się na nie zapisywać. Jak to zrobić? Wystarczy kliknąć w link https://forms.gle/g9pngBNrF4t4jgsx6  i wypełnić formularz. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 6 października, warto się jednak pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji uzyskacie pod nr tel. 44 733 51 45, na stronie invest.belchatow.pl lub bezpośrednio w Wydziale Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie przy ul. Kościuszki 1 (pokój 304).

 

Program zajęć z biznesu jest napięty. Uczestnicy pracować będą od 6 do 8 godzin dziennie przez dwa dni - 23 i 24 listopada.

 

Czym różni się start-up od zwykłej firmy, jakie są jego zalety, jak szukać oryginalnych pomysłów stojących u podstaw takiej działalności – te kwestie na pewno zostaną dokładnie omówione podczas dwudniowych warsztatów. Spotkanie to nie będzie jednak wyłącznie teoretyzowaniem. Uczestnicy będą mieli szansę zaprezentować swój pomysł na biznes. Pod okiem specjalistów od początku do końca dopracują koncepcje własnych produktów lub usług. Przydatne w tym im będą m.in. wiedza o nowoczesnych modelach biznesowych czy narzędziach e-commerce, stosowanych przy sprzedaży za pośrednictwem internetu. Poruszane też będą kwestie planów marketingowych i finansowych, wizerunku start-upu w mediach i na portalach społecznościowych, hierarchii i podziału ról w zespole.

 

Do dyspozycji uczestników będą doświadczeni i prężnie działający na rynku przedsiębiorcy, którzy doradzą i podpowiedzą, jak efektywnie rozkręcić własny interes.

 

To nie jedyne działania magistratu wspierające rozwój lokalnych firm. Regularnie odbywają się na przykład spotkania ze specjalistami z Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Konsultacje te są bezpłatne i nie trzeba wcześniej się na nie zapisywać. Co ważne, każdorazowo cieszą się one dużym zainteresowaniem bełchatowskich przedsiębiorców. Pierwsze po wakacyjnej przerwie rozmowy z doradcą podatkowym odbędzie się w czwartek, 26 września.

 

KZB

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020