joombig banner rotation images

Menu

 

Na zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w roku akademickim 2019/2020 uczęszczać będzie 320 studentówNa zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w roku akademickim 2019/2020 uczęszczać będzie 320 studentów


Wspólne śpiewanie hymnu „Gaudeamus igitur”, wręczenie legitymacji studentom I roku, a później wykład inauguracyjny – tak seniorzy w środę, 2 października, rozpoczęli kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. To już czternasty rok działalności UTW w Bełchatowie.

 

 

W inauguracji roku akademickiego 2019/2020 udział wzięło 320 studentów bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas takiej uroczystości nie mogły nie wybrzmieć słowa „Vivat Academia, vivant professores!”. Hymn „Radujmy się więc” studenci odśpiewali razem z chórem UTW pod batutą Elżbiety Wesołowskiej.


Tradycyjnie też żacy rozpoczynający przygodę z uniwersytetem odebrali z rąk prezydenta Bełchatowa Marioli Czechowskiej i dyrektora Miejskiego Centrum Kultury Damiana Nowaka legitymacje studenckie.


- Szanowni Państwo, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jesteście wyjątkową grupą studentów, która kolejny rok akademicki wita z uśmiechem na twarzy - powiedziała prezydent Mariola Czechowska, a na nadchodzące miesiące wszystkim studentom życzyła zdrowia, mnóstwa energii i realizacji wszystkich, nawet tych najbardziej szalonych pomysłów.


Zgodnie z akademicką tradycją zgromadzeni wysłuchali również naukowego wykładu inauguracyjnego, a wygłosił go Damian Nowak, dyrektor MCK-u. Studenci UTW poznali nie tylko historię kinematografii, ale też dowiedzieli się czegoś więcej o kinie w Bełchatowie.

 

Teraz przed studentami kilka miesięcy wspólnej edukacji, różnorodnych zajęć, ciekawych wykładów i innych wydarzeń. Nauka języków obcych, warsztaty taneczne, plastyczne, wokalne, fotograficzne oraz informatyczne – to tylko niektóre z zaplanowanych zajęć. Studenci UTW mogą również zapisać się na zajęcia sportowe. Do wyboru mają m.in. pilates, basen, jogę, gimnastykę korekcyjną albo, streaching. Działać też będzie sekcja turystyczna, Filmowy Klub Seniora, nie zabraknie spotkań psychologicznych i zajęć z rozwoju osobistego.

 

To już czternasty rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bełchatowie. Zainteresowanie nim wciąż jest duże, każdego roku do studenckiej braci dołącza kilkadziesiąt osób, tym roku szeregi bełchatowskich studentów zasiliło 40 nowych uczestników. Inauguracja roku akademickiego była dobrą okazja do podkreślenia tego, jak ważnym miejscem dla bełchatowskich seniorów jest UTW.


- To nie tylko miejsce, które zapewnia kształcenie ustawiczne, przyczyniające się do rozwoju osobistego, intelektualnego i społecznego, ale miejsce, które pokazuje nową, lepszą, bardziej aktywną jakość życia na emeryturze. To miejsce wielkiej integracji seniorskiej – powiedziała Agnieszka Bielska, koordynator bełchatowskiego UTW i dodała, że liczba 320 studentów pokazuje, że uniwersytet dla wielu stał się drugim domem, miejscem bardzo potrzebnym, ważnym dla całej społeczności.


Wszystkim studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku życzymy owocnej nauki, a także wielu nowych doświadczeń, niezapomnianych wrażeń i radości na każdy dzień.

 

>>> Fotorelacja z inauguracji roku akademickiego UTW

 

KZB

 

Legitymacje studenckie odebrało 40 nowych studentów UTWLegitymacje studenckie odebrało 40 nowych studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020