joombig banner rotation images

Menu

biblioteka www

 

Miejska biblioteka startuje z jesiennymi konkursami dla dzieci i młodzieży. „Bajka dla siostrzyczki i braciszka” oraz „Książki na medal” to literackie rozgrywki, w których najmłodsi bełchatowianie zawsze chętnie biorą udział. Do tego dochodzą jeszcze ogólnopolskie akcje „Mała książka – wielki człowiek” oraz „Przerwa na wspólne czytanie”.

 

 

Miejska biblioteka od lat stawia na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie w nich zdolności twórczego myślenia, pobudzanie wyobraźni i fantazji. Każdego roku w tym między innymi celu organizuje różnorodne konkursy.

 

„Bajkę dla siostrzyczki i braciszka” najmłodsi czytelnicy zaprezentują po raz ósmy, z kolei „Książkę na medal” – już 21 raz.

 

Pierwszy z konkursów skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z całego powiatu bełchatowskiego. Warunkiem wzięcia w nim udziału jest napisanie bajki lub opowiadania o dowolnej tematyce. W drugim z kolei wystartować mogą zarówno dzieci ze szkół podstawowych, jak i młodzież ze szkół ponadpodstawowych działających na terenie powiatu bełchatowskiego. Zadaniem uczestników jest zrecenzowanie wybranej książki, zachęcenie czytelników do sięgnięcia po tę właśnie pozycję literacką. Dodajmy, że nie może być to lektura szkolna. W obu przypadkach objętość prac nie powinna przekroczyć dwóch stron maszynopisu A4. Mile widziane są również ilustracje.

 

Termin nadsyłania prac mija 12 listopada. Dodatkowe informacje o konkursach można uzyskać w MiPBP w Bełchatowie, przy ul. Kościuszki 9 lub pod nr. tel. 44 632 28 71, wew. 27. Regulamin konkursów pobrać można z załączników poniżej.

 

Miejska Biblioteka chętnie włącza się też w ogólnopolskie akcje promujące czytelnictwo. Jedną z nich jest „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest zachęcenie przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat i ich rodziców do częstszego odwiedzania biblioteki.


Autorzy projektu, Instytut Książki, wychodząc z założenia, że „czego Jaś się nie nuczy, Jan nie będzie umiał”, proponują najmłodszym czytelnikom specjalną wyprawkę – książkę oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Te można otrzymać przy każdej wizycie w bibliotece, pod warunkiem wypożyczenia przynajmniej jednej pozycji z kanonu literatury dziecięcej. Mały czytelnik, który zbierze komplet dziesięciu nalepek, uhonorowany zostanie imiennym dyplomem.


Organizatorzy nie zapominają także o rodzicach, dla których przygotowano specjalne poradniki. Wyprawki czytelnicze można odbierać w Wypożyczalni dla dzieci w Bibliotece głównej oraz wszystkich filiach.

 

Przypominamy, że do 4 listopada trwa też akcja „Przerwa na wspólne czytanie.

 

KZB

 

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020