joombig banner rotation images

Menu

Podczas Zdrowej Niedzieli można było nie tylko się zbadać, ale tez porozmawiać ze specjalistąPodczas Zdrowej Niedzieli można było nie tylko się zbadać, ale też porozmawiać ze specjalistą


Dziesiąta edycja Zdrowej Niedzieli już za nami. Lekarze i specjaliści różnych dziedzin udzielili blisko 300 porad i wykonali ponad 800 różnych badań. Chętnych zatem nie brakowało.

 


W niedzielę, 6 października, bełchatowianie wzięli udział w profilaktycznym festynie Zdrowa Niedziela. Z porad lekarzy, specjalistów, a także szerokiego wachlarza badań profilaktycznych mógł skorzystać każdy, bez względu na wiek. Łączna liczba udzielonych porad oraz przeprowadzonych badań to 1123.


Festyn „Zdrowa niedziela” odbył się w Bełchatowie już po raz dziesiąty. – Cieszymy się, że mieszkańcy skorzystali z naszego zaproszenia i przyszli do Miejskiego Centrum Kultury, gdzie czekali na nich lekarze i specjaliści różnych dziedzin. Trzeba przyznać, że z roku na rok wydarzenie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Społecznych bełchatowskiego magistratu.


Podczas tegorocznej Zdrowej Niedzieli można było poradzić się m.in. neurologa, pulmonologa czy endokrynologa. Do tych specjalistów wybrało się w sumie ponad 100 osób, w tym kilkoro dzieci. Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się podolog, który tego jednego dnia przyjął aż 50 pacjentów w różnym wieku. Pełne ręce roboty mieli również pozostali specjaliści, w tym m.in. fizjoterapeuta, dietetyk, logopeda, pedagog czy psycholog. Nauką pierwszej pomocy oraz wizytą w dentobusie zainteresowanych było po 25 osób, z porad dotyczących samobadania piersi skorzystało 10 pań. Ponadto 10 bełchatowian odwiedziło mobilny punkt krwiodawstwa. W sumie oddano 4500 ml krwi.

 

Mammografia, USG tarczycy, pojemność płuc, EKG, przesiewowe badanie wzroku, podoskopowe badanie stóp, obliczanie wskaźnika BMI, badanie gęstości kości, pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi – takie m.in. badania wykonać mogli uczestnicy niedzielnego festynu. Wśród tych najczęściej wykonywanych były pomiary ciśnienia i poziomu cukru we krwi, a także badanie na obecność wirusa HCV. Badaniu pojemności płuc poddało się w sumie 57 mieszkańców, EKG wykonały 43 osoby, a USG tarczycy – 30 bełchatowian. - Liczby te mówią same za siebie, przekonują, że warto organizować tego typu akcje w naszym mieście. Cieszy nas to, tym bardziej że zawsze staramy się dostosować naszą propozycję do konkretnych potrzeb uczestników – podsumowuje dyrektor Iwona Nowak.


Dodajmy, że wszystkie porady oraz badania były bezpłatne, nie trzeba też było się na nie wcześniej zapisywać.

KZB

 


>>> Fotorelacja z festynu Zdrowa Niedziela

 

Z porad higienistki stomatologicznej skorzystało w sumie 20 osóbZ porad higienistki stomatologicznej skorzystało w sumie 20 osób

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020