joombig banner rotation images

Menu

 

Każdego dnia miejska jadłodajnia wydaje po 75 ciepłych posiłkówKażdego dnia miejska jadłodajnia wydaje po 75 ciepłych posiłków


Miejska jadłodajnia przy ul. Kwiatowej 6 rozpoczęła kolejny sezon. Od poniedziałku, 7 października, osoby bezdomne i potrzebujące mogą przez sześć dni w tygodniu zjeść ciepły posiłek. Tak będzie przez kilka najbliższych miesięcy.

 

 

Na ciepłą zupę w jadłodajni przy ul. Kwiatowej 6 liczyć mogą zarówno osoby bezdomne, jak i mieszkańcy mający trudną sytuację materialną. Każdego dnia wydawanych będzie 75 porcji. W menu znajdują się rożnego rodzaju pełnowartościowe zupy. Bez względu na to, czy będzie to grochówka, ogórkowa, krupnik, pomidorowa czy też inna zupa, zawsze dodawana będzie do niej mięsna porcja. Nie zabraknie też pieczywa, którym potrzebujący mogą częstować się bez ograniczeń.

 

Posiłki wydawane są od poniedziałku do soboty, w godz. 13-15. Ponadto na każdą niedzielę czy dzień wolny korzystający z pomocy jadłodajni otrzymują suchy prowiant. Najczęściej są to pożywne kanapki z wędliną.

 

Miejska jadłodajnia działa już piąty sezon. – Zainteresowanie jest naprawdę duże. Na obiady przychodzą nie tylko ludzie bezdomni, ale też osoby starsze czy borykające się z trudną sytuacją finansową. Wciąż przybywa nowych twarzy – mówi Grzegorz Stępiński, prezes Fundacji Społecznej „Solidarni”, która prowadzi jadłodajnię od 2015 roku.

 

Od samego początku działania fundacji wspiera miasto. W nowym sezonie, w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi, magistrat wyda na ten cel ponad 46 tys. złotych. Między innymi dzięki tej pomocy w okresie od końca września 2018 roku do połowy kwietnia 2019 roku potrzebujący otrzymali niemal 12 tys. porcji zup i blisko 2 tys. paczek z suchym prowiantem.

 

KZB

 

Do każdej porcji zupy dokładana jest mięsna wkładka i pieczywoDo każdej porcji zupy dokładana jest mięsna wkładka i pieczywo

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020