joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów jest jednym z miast, w których działa system powiadamiania o terminach płatności Bełchatów jest jednym z miast, w których działa system powiadamiania o terminach płatności

 

Zapomniałeś zapłacić za wywóz śmieci, podatku od nieruchomości albo środków transportowych? Zarejestruj się w miejskim systemie powiadamiania – wtedy o terminie płatności przypomni ci sms lub e-mail.

 
Bełchatów jest jednym z miast, w których działa specjalny system powiadamiania mieszkańców o terminach płatności. To bezpłatna aplikacja, może z niej korzystać każdy, ale najbardziej pomocna będzie osobom mającym wobec miasta finansowe zobowiązania. Mowa o opłatach za gospodarowanie i wywóz odpadów komunalnych, a także podatkach od nieruchomości, rolnym, leśnym oraz od środków transportowych. System powiadamia też o powstałych zaległościach lub nadpłatach.

 

– Każdy, kto wyrazi zgodę na umieszczenie swojego numeru telefonu komórkowego lub adresu e-maila w bazie bełchatowskiego magistratu, będzie otrzymywać krótkie wiadomości SMS lub e-maile przypominające o terminie zapłaty należności – wyjaśnia Mirosława Mikła, dyrektor Wydziału Finansowego Urzędu Miasta w Bełchatowie. – Bełchatowianie, którzy korzystają z systemu chwalą sobie takie rozwiązania – dodaje dyrektor Mikła. Do systemu można dopisać się w każdej chwili. Wystarczy wypełnić specjalne oświadczenie, które znajduje się na stronie www.belchatow.bip.gov.pl w zakładce „podatki i opłaty” - TUTAJ. Później podpisane trzeba dostarczyć do magistratu osobiście (ul. Kościuszki 1, pok. 111, 112, 129 lub Kancelaria Ogólna), za pośrednictwem poczty (na adres: Urząd Miasta Bełchatowa Wydział Finansowy, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów) bądź za pomocą elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej e-PUAP na adres skrytki: /umbelchatow/UM lub /umbelchatow/SkrytkaESP. Oświadczenia przesłane za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail nie będą akceptowane.

 

System powiadamiania o terminach płatności działa w bełchatowskim magistracie od dwóch lat. Dzięki niemu urząd może szybko skontaktować się z podatnikami, a jest ich ok. 20 tys. - Warto korzystać z naszego systemu, pozwoli to bowiem ustrzec się przed przeoczeniem terminu wpłaty, a tym samym uniknąć odsetek - tłumaczy dyrektor Wydziału Finansowego w bełchatowskim magistracie.

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020