joombig banner rotation images

Menu

Z bezpłatnych badań może skorzystać każdyspecjalista będzie czekać w godz. 13-17:30Z bezpłatnych badań może skorzystać każdyspecjalista będzie czekać w godz. 13-17:30

 

Zbliża się Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. To dobra okazja, aby przebadać się i sprawdzić, jak mają się nasze płuca. Miasto zaprasza więc na bezpłatne badania, m.in. spirometrię i mierzenie ciśnienia tętniczego krwi. Akcja zaplanowana jest na środę, 13 listopada w Cafe Senior Raj.  

 

W listopadzie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Tego dnia nałogowi palacze wspólnie próbują rozstać się z nałogiem. Życie bez papierosa promuje także Bełchatów, który od lat organizuje akcje antynikotynowe. Podobnie będzie w tym roku. Miasto ponownie zaprasza na bezpłatnie badania profilaktyczne. Tym razem bełchatowianie będą mogli wykonać spirometrię, czyli zmierzyć objętość i pojemność płuc, a także zbadać zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz ciśnienie tętnicze krwi. Specjalista będzie czekać na pacjentów w środę, 13 listopada w Centrum Aktywności Seniora „Cafe Senior Raj” (ul. Energetyków 6). Badania będą wykonywane w godzinach 13-17:30.

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach – m.in. w Polsce. Od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada Polacy razem próbują rzucić palenie.

 

AD-A

 

akcja antynikotywnowa

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020