Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 Rzeczy momżna dostarczać do schroniska codziennie w godz. 6-22Rzeczy momżna dostarczać do schroniska codziennie w godz. 6-22

 

Bełchatowskie schronisko dla osób bezdomnych prowadzi zbiórkę. Co jest potrzebne? Koce, kołdry, ręczniki, ale też środki czystości i ubrania. Skorzystają z nich potrzebujący, osoby ze schroniska i noclegowni.

 

Zbliża się okres zimowy, a wraz z nimi większe zainteresowanie miejskim schroniskiem dla osób bezdomnych i noclegownią. Na co dzień placówka zapewnia około 60 miejsc. Kolejnych 20 czeka w noclegowni, które zazwyczaj zapełniają się, gdy temperatury spadają poniżej zera. W tym czasie potrzebna jest dodatkowa odzież, ale też rzeczy, którymi można się okryć. Schronisko prowadzi więc ich zbiórkę. Co się przyda?

 

– Najpilniej i w dużych ilościach potrzebujemy poduszek, ciepłych kołder i koców. Przydadzą się również ręczniki, bielizna i różnorodne środki czystości, m.in. mydło, szampon do włosów, papier toaletowy – mówi Bożena Grzelak, pracownik bełchatowskiego schroniska dla osób bezdomnych.

 

 Placówka chętnie przyjmie też zimowe, ciepłe ubrania – szczególnie kurtki, swetry, spodnie czy dresy. Warto więc przewietrzyć swoje szafy i przekazać schronisku to, czego już nie potrzebujemy. Rzeczy trzeba dostarczyć do siedziby placówki, która mieści się przy ul. Czaplinieckiej 7a. Pracownicy schroniska dostępni są w godz. 6-22.  

 

Zbiórki rzeczy schronisko organizuje już od kilku lat. Zazwyczaj spotkają się one z dużym odzewem wśród mieszkańców. – Liczymy, że i w tym razem będzie podobnie. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc, prosimy jednak, aby przynoszone rzeczy były czyste i nadające się jeszcze do użytku – dodaje Bożena Gorzelak, pracownik bełchatowskie schroniska dla osób bezdomnych.

 

Od lat miejskie schronisko prowadzi bełchatowskie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, które otrzymuje na ten cel dotację z miasta. W schronisku potrzebujący mogą przenocować, a także skorzystać z zabiegów sanitarnych, pomocy w rozwiązywaniu problemów czy załatwieniu bieżących spraw. Na co dzień z placówki korzysta około 40 osób, a z noclegowni około 10.

 

AD-A

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl