Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Na oddział okulistyczny trafił tonometr, który bada ciśnienie śródgałkoweNa oddział okulistyczny trafił tonometr, który bada ciśnienie śródgałkowe

 

Tonometr okulistyczny, specjalistyczne łóżka z wyposażeniem, sprężarka medyczna – o taki właśnie sprzęt wzbogaciła się bełchatowska lecznica. Pieniądze na zakup wyposażenia placówka otrzymała od miasta, które przekazało 130 tys. zł dotacji.  

 

 

Personel, a także pacjenci już korzystają z nowego sprzętu. Na oddział okulistyczny trafił bezdotykowy tonometr do pomiaru ciśnienia śródgałkowego, który kosztował 30 tys. zł. To nowoczesny, bezpieczny i co najważniejsze bardzo dokładnie wykonujący badanie aparat.

 

– Tonometr to niezwykle potrzebna aparatura, szczególnie przy wykrywaniu jaskry – mówi lek. Magdalena Bromblik z oddziału okulistycznego w bełchatowskim szpitalu. – Badanie wykonywane przy jego pomocy jest szybkie i komfortowe dla pacjenta. Jest ono bowiem bezdotykowe i bezbolesne, co za tym idzie nie potrzebne jest żadne znieczulenie – dodaje lek. Magdalena Bromblik.

 

Powody do zadowolenia mogą mieć także pacjenci korzystający z oddziału nefrologicznego. Wzbogacił się on bowiem o pięć nowoczesnych łóżek z niezbędnym wyposażeniem.

 

Sprawdzian przeszła już także sprężarka powietrza medycznego z osuszaczem, która wzbogaciła zaplecze techniczne szpitala. – Sprężarka, choć niewidoczna dla pacjenta, pełni bardzo ważna rolę. Zabezpiecza bowiem powietrze medyczne o najwyższym stopniu czystości, które głównie wykorzystywane jest na bloku operacyjnym  oraz oddziale intensywnej terapii – tłumaczy Sławomir Dobrzelak, kierownik sekcji inwestycji w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie.

 

Taki sprzęt był niezwykle potrzebny szpitalowi, po modernizacji bloków operacyjnych i oddziału intensywnej terapii, zapotrzebowanie właśnie na powietrze medyczne znacznie się zwiększyło. – Nasze poprzednie urządzenia nie były już takie wydajne, odbiegały także pod względem technologicznym. Nowe sprężarki mają już wysoki poziom techniczny. Przede wszystkim zwiększy się bezpieczeństwo pacjentów – dodaje Sławomir Dobrzelak.

 

Zakup łóżek oraz sprężarki kosztowało 100 tys. zł, a samego tonometru okulistycznego 30 tys. zł. To kolejna pomoc magistratu dla bełchatowskiego szpitala. Miasto od lat przekazuje lecznicy dotacje. Dla przykładu w 2018  wspólnie udało zakupić defibrylator z pomiarem EKG i saturacją dla oddziału pediatrycznego, aparaty EKG i EEG dla oddziału neurologicznego oraz nowoczesny respirator do sali intensywnego nadzoru na oddziale kardiologicznym.

 

- Nowoczesna aparatura sprzęt to przede wszystkim szybsza i dokładniejsza diagnostyka. Zakupiony sprzęt poprawi również bezpieczeństwo, komfort oraz jakość opieki na pacjentem. Dlatego po raz kolejny wspieramy i doposażamy szpital. Nakładów na bełchatowską służbę zdrowia nigdy nie jest za dużo – powiedziała Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

AD-A

Ze specjalistycznych łóżek korzystają już pacjenci oddziału nefrologicznego Ze specjalistycznych łóżek korzystają już pacjenci oddziału nefrologicznego

Nowoczesna sprężąrka powietrza medycznego wspomoże pracę bloków operacyjnych oraz oddziału intensywnej terapii Nowoczesna sprężarka powietrza medycznego wspomoże pracę bloków operacyjnych oraz oddziału intensywnej terapii

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl