Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Agnieszka Cabaj została laureatką w konkursie na Pracownika Socjalnego Województwa Łódzkiego Roku 2019Agnieszka Cabaj została laureatką w konkursie na Pracownika Socjalnego Województwa Łódzkiego Roku 2019

 

Bełchatowianka, Agnieszka Cabaj, zajęła II miejsce w prestiżowym konkursie na Pracownika Socjalnego Województwa Łódzkiego Roku 2019. Na co dzień pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie koordynuje pracą Zespołu do Spraw Bezdomności i Integracji Społecznej.

 

Na wojewódzkich obchodach Dnia Pracownika Socjalnego w Filharmonii Łódzkiej 20 listopada spotkali się ludzie z ośrodków pomocy społecznej i instytucji zajmujących się polityką społeczną z całego regionu. Podczas uroczystości uhonorowano tych spośród nich, którzy w swojej codziennej pracy wyróżniają się wybitną postawą, tworzą nowatorskie metody i narzędzia pracy, a tym samym przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców województwa łódzkiego.

 

O tym, kto w tym roku zasłużył na tak zaszczytne tytuły, jak: Pracownik Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego 2019, Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego Roku 2019 oraz Pracownik Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej Województwa Łódzkiego 2019, decydowała kapituła konkursowa, której przewodniczył Robert Baryła, członek Zarządu Województwa Łódzkiego. Dodajmy, że uroczysta gala w Filharmonii Łódzkiej była okazją do podwójnego święta: 20-lecia Polityki Społecznej Województwa Łódzkiego oraz Wojewódzkiego Dnia Pracownika Socjalnego.

 

W kategorii Pracownika Socjalnego nominowanych było 20 osób z całego województwa. Wśród nich Agnieszka Cabaj z bełchatowskiego MOPS-u i to właśnie ona - koordynatorka Zespołu do Spraw Bezdomności i Integracji Społecznej - zdobyła tytuł drugiego najlepszego Pracownia Socjalnego Województwa Łódzkiego Roku 2019.

 

- Nagroda ta jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, ale też zaskoczeniem. Wiedziałam oczywiście o nominacji, ale nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogę stanąć na podium. Konkurencja była naprawdę duża. Gdy wyczytano moje nazwisko, aż mi tchu zabrakło. Byłam bardzo wzruszona – mówi Agnieszka Cabaj.

 

Poza codziennymi, zawodowymi obowiązkami Agnieszka Cabaj angażuje się w różnorodne działania pomocowe i nie oczekuje niczego w zamian. Jest ona między innymi inicjatorką i koordynatorką akcji „Ocalić od zapomnienia”. Kolejny już rok wspólnie z młodzieżą z bełchatowskich szkół troszczy się o groby osób bezdomnych i zapomnianych. Wiele serca wkłada też w inne przedsięwzięcie, mianowicie „Nowe życie bez barier”. Z grupą zaprzyjaźnionych ludzi organizuje od początku do końca remonty w mieszkaniach osób starszych, samotnych i schorowanych. – W tej spontanicznej akcji chodzi o to, by ludziom, którzy znaleźli się w trudnej, często tragicznej, sytuacji dać możliwość życia w ich naturalnym środowisku, ale w godnych warunkach – opowiada Agnieszka Cabaj i dodaje, że jeśli można komuś pomóc, to po prostu trzeba to zrobić i już.

 

Jak podkreślają współpracownicy, dla pani Agnieszki nie ma rzeczy niemożliwych. Jeżeli postanowi, że coś zrobi, to tak właśnie będzie i nie jest ważne, ile przeszkód stać będzie na drodze do celu. A tym celem zawsze jest dobro drugiego człowieka. Jej zaangażowanie jest godne podziwu.

 

Laureatce gratulujemy i życzymy niekończącej się energii oraz dalszych sukcesów w pracy na rzecz środowiska lokalnego.

 

KZB

Fot. www.lodzkie.pl

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl