Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

 Z bezpłatnych warsztatów z tworzenia start-uów skorzystało kilkunastu bełchatowianZ bezpłatnych warsztatów z tworzenia start-upów skorzystało kilkunastu bełchatowian

 

Kilkunastu uczestników i jeszcze więcej pomysłów na prowadzenie własnej działalności, fachowe porady i merytoryczne wskazówki – tak najkrócej opisać można to, co działo się 23 i 24 listopada w MCK-u podczas zorganizowanych przez miasto pierwszych bezpłatnych warsztatów z tworzenia start-upów.

 

Czym są pitching, plan marketingowy czy narzędzia e-commerce, jaka jest różnica między start-upem a zwykłą firmą, jak szukać oryginalnych pomysłów na własną działalność – o tym m.in. dowiedziało się kilkunastu uczestników dwudniowych warsztatów zorganizowanych przez bełchatowski magistrat. W MCK-u pod okiem specjalistów opracowywali oni pomysły na prywatny biznes, dopracowywali koncepcje własnych produktów lub usług.

 

Przydatna w tym były zdobyta w trakcie szkolenia wiedza o nowoczesnych modelach biznesowych czy narzędziach e-commerce, stosowanych przy sprzedaży za pośrednictwem internetu. Poruszane też były kwestie planów marketingowych i finansowych, wizerunku start-upu w mediach i na portalach społecznościowych, hierarchii i podziału ról w zespole.

 

Spotkanie było bezpłatne, a udział w nim mógł wziąć każdy bełchatowianin, który ukończył 15 rok życia. Zajęcia skierowane były zarówno do osób uczących się, jak i pracujących, bezrobotnych, a także prowadzących już działalność gospodarczą.

 

Do dyspozycji uczestników byli doświadczeni i prężnie działający na rynku przedsiębiorcy, którzy doradzali i podpowiadali jak efektywnie rozkręcić własny interes.

 

Warsztaty takie magistrat zorganizował po raz pierwszy. - RE:START UP to nowy projekt, który kierujemy do kreatywnych ludzi w różnym wieku. Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców, by realizowali swoje pomysły, by przekuwali je w dochodowy biznes, a formuła start-upu jest do tego właśnie stworzona – mówi Jakub Berłowski, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu.

 

KZB

 

Bełchatowianie pracowali pod okiem specjalistów biznesuUczestnicy spotkania pracowali przez dwa dni pod okiem specjalistów biznesu

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl