Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Transmisję z obrad sesji mozna obejrzeć na www.belchatow.esesja.pl Transmisję z obrad sesji mozna obejrzeć na www.belchatow.esesja.pl

 

Jakie działania planuje miasto w ramach programu współpracy z organizacjami? Czy III Liceum Ogólnokształcące będzie nosić imię Adama Mickiewicza? To tylko niektóre tematy, na które mają rozmawiać miejscy radni podczas sesji, 28 listopada. Obrady odbędą się tradycyjnie w magistracie, początek o godz. 10.  

 

 

W proponowanym porządku listopadowej sesji znalazło się kilka projektów uchwał. Jeden z nich dotyczy zmian w zasadach zbywania lokali mieszkalnych, których własnością jest miasto. Nowością jest wprowadzenie czasowej bonifikaty – miałaby ona obowiązywać do 31 grudnia 2020.

 

Kolejny z projektów dotyczy wygaszenia działalności Publicznego Gimnazjum nr 2, które zostało przekształcone w III Liceum Ogólnokształcące. Zmiana związana jest z reformą edukacji, która zakładała m.in. likwidację gimnazjów. Na sesji radni zdecydują także czy III LO będzie nosić imię Adama Mickiewicza. Z taką propozycją wyszła społeczność wspomnianej placówki.

 

Rada zajmie się także dwoma programami. Pierwszy z nich dotyczy profilaktyki i rozwiązania problemów alkoholowych, drugi współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi.

 

Dwa ostatnie projekty związane są ze zmianami w miejskim budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta.

 

Porządek obrad, a także dokumenty do poszczególnych projektów uchwał dostępne są na www.belchatow.esesja.pl, gdzie można również zobaczyć transmisję sesji „na żywo”.

 

AD-A

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl