joombig banner rotation images

Menu

 

Podczas uroczystej zbiórki komendanci Karol Mielczarek i Grzegorz Czubakowski złożyli meldunki o zdaniu i przyjęciu stanowiskaPodczas uroczystej zbiórki komendanci Karol Mielczarek i Grzegorz Czubakowski złożyli meldunki o zdaniu i przyjęciu stanowiska


KPP w Bełchatowie ma nowego komendanta. Zmiany na stanowiskach kierowniczych dotyczą nie tylko bełchatowskiej, ale również pajęczańskiej policji. Dotychczasowi komendanci KPP Bełchatów – insp. Karol Mielczarek i insp. Grzegorz Czubakowski z KPP Pajęczno zamieniają się miejscami. Uroczyste objęcie nowych funkcji nastąpiło w środę, 27 listopada.

 

 

Nowi komendanci bełchatowskiej i pajęczańskiej policji odmeldowali się już na swoich posterunkach. Służący do dziś w Bełchatowie insp. Karol Mielczarek objął stery w KPP Pajęczno, z kolei w bełchatowskiej komendzie dowodzenie przejął insp. Grzegorz Czubakowski, który przez ostatnie lata związany był właśnie z Pajęcznem.


Oficjalne zdanie stanowisk przez komendantów i przekazanie im nowych obowiązków miało miejsce w środę, 27 listopada, podczas uroczystej zbiórki.


O zamianie takiej zdecydował Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Andrzej Łapiński. – Podjąłem decyzję, że po 6 latach, bo mniej więcej tyle samo stażu w jednostkach mają obaj komendanci, zamienię ich miejscami, aby mieli szansę na wprowadzenie pewnego rodzaju świeżości w swoich nowych jednostkach – powiedział podczas uroczystości nadinspektor Andrzej Łapiński.


Jak podkreślał dalej komendant Łapiński, obaj panowie posiadają i długi staż pracy w policji, i wieloletnie doświadczenie w kierowaniu komendami powiatowymi. Nowy komendant KPP Bełchatów inspektor Grzegorz Czubakowski w KPP Pajęczno służył od 2103 roku, wcześniej był zastępcą komendanta w KPP w Łęczycy. Jeszcze wcześniej doświadczenie zdobywał także w Zgierzu, Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim. Z kolei inspektor Karol Mielczarek w Bełchatowie służbę pełnił od 2013 roku, najpierw jako zastępca komendanta, a następnie, od 2015 roku – komendant Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Wcześniej związany był z KPP Łask, dokąd przybył z Radomska.


Podczas uroczystości zorganizowanych w Miejskim Centrum Kultury komendanta Karola Mielczarka uroczyście pożegnali i podziękowali za współpracę koleżanki i koledzy z KPP w Bełchatowie, przedstawiciele władz samorządowych i zgromadzeni goście.


Składając meldunek o zdaniu stanowiska, insp. Karol Mielczarek powiedział: - Sześć i pół roku pełniłem służbę na gościnnej ziemi bełchatowskiej. Po czasie mogę powiedzieć, że było to spełnieniem moich marzeń – i zawodowych, i prywatnych. Jesteście fantastycznymi ludźmi. Wspólnie zrobiliśmy tyle niesamowitych rzeczy, popełniliśmy wiele bohaterskich czynów i dobrych uczynków. Wszystkim chciałbym bardzo podziękować za współpracę.


Z kolei nowy komendant bełchatowskiej policji insp. Grzegorz Czubakowski podkreślał: - Wielkim zaszczytem jest tu stać przed wami. Zaszczytem jest też kierowanie od dzisiaj taką jednostką jak Bełchatów. Wiem, że pracują tutaj fachowcy, profesjonaliści. Nie mam zamiaru robić żadnej rewolucji, chcę kontynuować to, co rozpoczął insp. Karol Mielczarek. Inspektor Czubakowski dodał na koniec, że będzie dążył do tego, by współpraca zarówno w samej jednostce, jak i z samorządem przebiegała wzorowo.

KZB


>>> Fotorelacja z uroczystej zbiórki KPP w Bełchatowie

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020