joombig banner rotation images

Menu

 

Przedszkolaki z IPS nr 3 każdego roku pamiętają o Dniu Osób NiepełnosprawnychPrzedszkolaki z IPS nr 3 każdego roku pamiętają o Dniu Osób Niepełnosprawnych


Wróżby, kolorowe, oryginalne stroje, tańce i zabawy – tak przedszkolaki z Trójki świętowały andrzejki, ale nie tylko. Bal był jednocześnie okazją do wspólnego przeżywania Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

 


W środę, 27 listopada, Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 3 w Bełchatowie uroczyście obchodziło Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Tym razem święto to organizatorzy połączyli z zabawą andrzejkową.

 

Przedszkolaki do wspólnego świętowania zaprosiły podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. gen. Janusza Głuchowskiego oraz uczniów oddziałów integracyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie.


Uczestnicy balu nie tylko wspólnie tańczyli i śpiewali, brali udział w różnych zorganizowanych grach i zabawach, ale także ochoczo prezentowali swoje oryginalne przebrania czy rekwizyty. Nie mogło zabraknąć też tradycyjnych wróżb andrzejkowych.


Wszystko to odbyło się w wyjątkowo przyjaznej atmosferze. Zabawie przyświecały takie hasła, jak: zrozumienie, otwartość, empatia i akceptacja. Dzieci mogły ze sobą porozmawiać i lepiej się poznać. Takie wydarzenia uświadamiają, jak ważne są wszelkie działania na rzecz integracji osób z różnymi niepełnosprawnościami. Dzięki takim inicjatywom zdrowe dzieci uczą się troski i odpowiedzialności o innych, a dzieci niepełnosprawne samodzielności i swobody w codziennej rzeczywistości.

 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony został w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Obchodzimy go 3 grudnia.

KZB

 

Podczas integracyjnego balu andrzejkowego nie mogło zagraknąć tradycyjnych wróżb z butelką w roli głównejPodczas integracyjnego balu andrzejkowego nie mogło zagraknąć tradycyjnych wróżb z butelką w roli głównej

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020