joombig banner rotation images

Menu

 

 Świąteczne ozdoby montowane są w różnych punktach miastaŚwiąteczne ozdoby montowane są w różnych punktach miasta, m.in. na pl. Narutowicza

 

Do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, ale magistrat już przystraja ulice i miejskie place. Tradycyjnie będą choinki, podświetlony anioł, ledowa fontanna, girlandy i tysiące światełek. Pojawią się też nowe dekoracje. Wszystkie iluminacje rozbłysną w pierwszych dniach grudnia.

 


Od kilku dni w Bełchatowie trwa montaż świątecznych ozdób. – Pierwsze elementy dekoracyjne już się pojawiły, np. na słupach oświetleniowych. By wszystko było gotowe na czas, prace trzeba było zacząć pod koniec listopada. Nie oznacza to jednak, że od razu je uruchomimy. Na to trzeba będzie poczekać przynajmniej do 6 grudnia – mówi Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie.

 

Bożonarodzeniowy klimat będzie można poczuć w różnych punktach miasta. Na placu Narutowicza jak co roku stanie ośmiometrowa choinka, a drzewko przy Miejskim Centrum Kultury przystrojone zostanie setką ledowych sznurów z zimnymi i ciepłymi światełkami. Na pozostałych drzewach zawisną m.in. spadające sople. W tej scenerii pojawi się też coś, czego u nas jeszcze nie było. Niespodzianka, którą miasto przygotowało w tym roku, zapewne spodoba się wszystkim, szczególnie najmłodszym. Stanie ona nieopodal wejścia do MCK-u.

 

- Każdego roku staramy się uzupełniać i kupować nowe dekoracje świąteczne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to ważny element budowania świątecznej atmosfery – mówi dalej Marcin Michalak.

 

Tradycyjnie też oczy bełchatowian cieszyć będzie duża rozświetlona fontanna, która podobnie jak w latach ubiegłych stanie w miejscu tej prawdziwej – na pl. Narutowicza. Wystrój zmienią również budynki urzędu miasta i okolice kościołów.


Klimatycznie zrobi się także na głównych ulicach miasta. Wzdłuż Kościuszki, Mielczarskiego, Pileckiego, Lecha i Marii Kaczyńskich, na drzewach pojawią się ledowe węże, na latarniach – świerkowe kule, girlandy, gwiazdy, podświetlane dzwony, a przy przejściach dla pieszych tzw. ozdoby pionowe. Najprawdopodobniej na rondzie gen. Władysława Andersa znów stanie lubiany przez bełchatowian anioł z trąbką, z kolei rondo Solidarności ozdabiać będzie świąteczny świerk.


Ponieważ bożonarodzeniowy klimat tworzą nie tylko ozdoby i iluminacje, miasto już po raz kolejny organizuje Jarmark Świąteczny. Odbędzie się on 14 i 15 grudnia. Na bełchatowian czekać będzie mnóstwo atrakcji, w tym kilkadziesiąt kramów z bożonarodzeniowymi ozdobami, lokalnymi przysmakami i regionalnymi wyrobami. Nie zabraknie oczywiście św. Mikołaja z workiem pełnym słodkich upominków.


KZB

 

 

Wzorem lat ubiegłych bożonarodzeniowe ozdoby pojawia się m.in. na drzewach i słupach oświetleniowychWzorem lat ubiegłych bożonarodzeniowe ozdoby pojawią się m.in. na drzewach i słupach oświetleniowych

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020