joombig banner rotation images

Menu

 

W pierwszej kolejności w Odrze wymieniane są okna i drzwi W pierwszej kolejności w Odrze wymieniane są okna i drzwi


Kolejny budynek komunalny w Bełchatowie zyskuje nowe oblicze. Ruszyły prace przy bloku popularnie zwanym Odrą. Trwa wymiana okien i drzwi, a to dopiero początek. Remont dachu, ścian, instalacji wewnątrz budynku i centralnego ogrzewania – to kolejne etapy termomodernizacji Odry.

 


W budynku komunalnym przy ul. Czaplinieckiej 5 trwa gruntowny remont. Termomodernizacja Odry odbywa się wielotorowo, a zakończyć się powinna w grudniu 2020 roku. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem.


Obecnie trwają prace związane ze stolarką okienną i drzwiową. Jeszcze w tym roku wymienionych zostanie blisko 600 okien i drzwi. - Prosimy mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość podczas prowadzonych prac - mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.


Pozostałe etapy realizowane będą już w 2020 roku. W planie są m.in. ocieplenie ścian od wewnątrz oraz na zewnątrz budynku, termoizolacja stropodachu i modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej z wymianą starych wodomierzy na te dostosowane do odczytu radiowego.


W częściach wspólnych wymieniona zostanie także instalacja elektryczna, pojawią się nowoczesne oprawy typu LED. Z kolei w mieszkaniach zakładana będzie instalacja gazowa, a to pozwoli na wstawienie i podłączenie nowych kuchenek gazowych. Ponadto przeprowadzona będzie modernizacja instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania. Do tego dojdzie wymiana rur i grzejników, na te z zaworami termostatycznymi. Planowana jest też zmiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną, co przyczynić się ma do odzysku ciepła na poziomie minimum 55 proc.


- Dzięki termomodernizacji komfort mieszkania w Odrze znacznie się poprawi. Budynek zmieni się również na niskoemisyjny, zmniejszy się w nim zużycie energii elektrycznej. W przypadku Felka, który był niedawno remontowany, takie rozwiązanie się sprawdziło i przyniosło oczekiwane efekty. Jesteśmy przekonani, że podobnie będzie z Odrą – mówi wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz.


Odra to drugi po Felku (ul. Czapliniecka 44 d) budynek, w którym miasto dokonuje tak poważnych remontów. Za wszystkie prace magistrat zapłaci blisko 9,3 mln zł, z czego 5 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.


KZB

 

Prace związane z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej potrwają do końca rokuPrace związane z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej potrwają do końca roku

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020